Hindistan Cevizi Yağı ile Sağlıklı Çikolatalar Nasıl Yapılır?

Hindistan Cevizi Yağı ile Sağlıklı Çikolatalar Nasıl Yapılır bir çoğumuz bazı nedenlerden dolayı çikolata yemekten vazgeçmek zorunda kalıyoruz?Çikolatanın çoğu şekerli olduğu için şeker hastalarına ve diğer hastalıklarda yenmemesi tavsiyesi bulunulur. Ancak tüm çikolatalar şekerli değildir ve bazıları çikolatalar vücut için oldukçada faydalıdır.

İster hafif sütlü veya renkli çikolatalar, buzdolabında ayarlama zamanı da dahil olmak üzere kendi sağlıklığınıza uyumlu çikolataları 30 dakikadan biraz fazla bir süre içerisinde yapabilirsiniz. Artık kendinize özgü çikolatanızı evde hazırlayın.

Hindistan cevizi yağı Faydaları

Hindistan cevizi yağı bir sürü sağlık sağlık sorunlarına faydasına sahiptir ve hatta mucize yağı olarak da adlandırılır. Bir çok insanın yararlarını bilmesine rağmen bu yağın faydasından yararlanmamaktadır. Hindistan cevizi yağı etkili ve terapötik bir ‘tıp’. Bilim, sırları inanılmaz şifa özelliklerine sahip.

Düzenli olarak hindistan cevizi yağı kullananlar için sağlıklı bir atıştırmalık hazırlıyoruz.Gıdalarda harika tadı vardır ve tahıllara, ekleyebilirsiniz. Aslında, hindistancevizi yağı, hayal edebileceğinizden daha fazla gıdada kullanabilirsiniz. bu konuda sadece çikolata yapımında kullanımını anlatacağız. Tatlı sevenler ve yiyemeyenler sağlığınıza etikisi olmadan lezzetli şeyler isteyenler için. Bu yazıda hindistancevizi yağı ile kendi çikolatanızı nasıl hazırlayacağınızı anlatacağız.

Gerekli Malzemeler

Saf kakao tozu (şekersiz)
Bir fincan sıvı hindistancevizi yağı (sıvı yağ olmalıdır). Eğer sıvı değil ise, yavaşça sıvılaştırmak için yavaşça ısıtın.
Tatlandırıcı,Alternatif olarak akçaağaç şurubu, agave nektarı veya bal kullanabilirsiniz.
Tercih ettiğiniz tatlandırıcılardan 1/2 çay kaşığı (vanilya, badem veya nane)
Kirazlar, kurutulmuş hindistancevizi veya zencefil (tercihinize göre değiştirmeniz mümkündür)
Kıyılmış fındık
(Sert çikolata olmasını istiyorsanız, 1/4 fincan hindistancevizi yağı kullanın)

Hazırlık Öğeleri
Karıştırma kabı
Tahta kaşık
Buz kalıbı veya çikolata kalıbı
Hazırlanma zamanı 10 dakika

Hazırlanışı

Bir kasede kakao tozu, hindistancevizi yağı ve tatlandırıcıyı karıştırmak için tahta bir kaşık kullanın. Tüm topaklanma kayboluncaya kadar iyice karıştırdığınızdan emin olun Pürüzsüz sıvı hale grlinceye kadar iyice karıştırın.
Arzu ettiğiniz lezzeti ekleyin ve karışımı karıştırmaya devam edin.
Buz klıbı tepsisinde veya çikolata kalıbına doğranmış kirazı, fıstığı veya ne istersen tabanına biraz koyun. Bir fırın tepsisini kullanıyorsanız, önce yağlanmayı önleyen kağıt koyun.
Hindistan cevizi yağı ve kakao karışımını taban üzerine dökün, çikolata çubuklarınızı ince isterseniz 1/2 kalınlığında, kalın levhaları tercih ederseniz 1 koyun.
Çikolata kalıbını hafifçe çalkalayın.
Tepsiyi buzdolabına yerleştirin ve katılaşıncaya kadar saklayın. Bu yarım saatten fazla sürmemelidir.
Bir buz te veya ince fırın tenekesi kullanırsanız, çikolata katı bir blok haline geldiğinde, hala tepsiye iken karelere kesebilir (veya kırabilir). Kesmek biraz zorsa, sıcak bıçağı kullanabilirsiniz. Sağlıklı çikolataları buzdolabında, onları yemeye hazır olduğunuza veya oda sıcaklığında erimeye başlayıncaya kadar bekletin.

hindistan-cevizi-yagi-ile-cikolata-yapimi