Yeni Çıkacak İphone 9 Telefondaki Yenilikler Neler

Yeni Çıkacak İphone 9 Telefondaki Yenilikler Neler

Bu sene piyasaya sürülmesi planlanan iPhone 8’de 5,8 inçlik OLED ekran olması bekleniyor. Uzun zamandır konuşulan telefon haricinde Apple’ın bu yıl iPhone 7s ve iPhone 7s Plus’ı da satışa sunacağı iddia ediliyor.
iPhone 7s ve iPhone 7s Plus modellerinde OLED ekran yerine daha önceki modellerde olduğu gibi LCD ekranın kullanılacağı açıklanıyor.
Apple’ın tedarik sorunundan dolayı yaşanabilecek problemden ötürü bu yıl sadece iPhone 8’in ekranında OLED paneli kullanacağı daha önceden bilinmekteydi. Nikkei’nin hazırladığı yeni rapora göre Apple, önümüzdeki yıl satışa sunacağı üç yeni iPhone modelinde OLED ekranı kullanılabileceği açıklandı. 2018 yılının ikinci yarısından itibaren tüm yeni iPhone modellerinde OLED ekranları kullanılacağı belirtiliyor. iPhone 9’un üretimine mayıs ayında başlanacağı ve Apple’ın 2018 yılında satışa sunacağı belirtilen modellerden ikisinin 5,28 inç ve 6,46 inç ekrana sahip olacağı dile getiriliyor. Bu yıl kullanıların beğenisine sunulacak iPhone 8’in ekran üretiminden sorumlu olan Samsung’un önümüzdeki yılki modelde de Apple’a destek vermesi bekleniyor. Önümüzdeki yılın eylül ayında tanıtılmasını beklediğimiz iPhone 9 ve diğer iPhone modelleriyle ilgili yeni bilgiler geldiğinde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bu yazı 1828 kere okundu.