Ses Kaydını Otomatik Olarak Metne Dönüştürme

Ses Kaydını Otomatik Olarak Metne Dönüştürme Günümüzde, bir ses kaydını metne dönüştürmek eskisi kadar zor değil. Online bir ses metin dönüştürücüsü kullanmanın çeşitli faydaları vardır. Bir hikayeyi anlatmak, veya sesli toplantılarınızı kaydedip yazılı metne çevirmek sesli aramalarınızı metne çevirmek istiyorsanız, yazılım iyi bir iş yapabilir.

sesi-metne-cevirme-programi

Sesden Metne Transkripsiyon Nedir?

En basit biçimde, sesden metne transkripsiyon, ses ve sözel materyalleri metne dönüştürme işlemidir. Profesyonel sekreterler, gazeteciler, mahkeme muhabirleri ve web tasarımcıları günlük iş sorumluluklarının bir parçası olarak ses kaydı yaparlar

Ses transkripsiyonu, önemli ses materyallerini depolamanın tarihsel bir yolu, doğru işlem kayıtları oluşturmak için kolay bir yol ve kişisel ve kurumsal web sitelerine trafiği artırmanın en büyük yollarından biri olarak görülebilir ve böylece çevrimiçi markalar için daha iyi görünürlük sağlar. Ses transkripsiyonu çoğunlukla tüm önemli olayların yazılı kayıtlarını oluşturmak ve internetteki insanlar için okunabilir bilgiler üretmek için kullanılır.

Ses materyallerine kolayca erişilemediğinden, bilgilerin önemli ölçüde genişletilebilmesi için bu materyallerin metin biçiminde sunulması önemlidir. Ayrıca, ses dosyaları tüm makineler tarafından okunamaz örneğin, arama motoru algoritması bir web sitesindeki ses içeriğini değerlendiremez, bu nedenle bunları düzgün bir şekilde dizine ekleyemez.

sesi yazıya çeviren program

Otomatik Transkripsiyon arasında seçim yapın. Yıllar içinde, daha iyi teknolojiye sahip transkripsiyon dünyası çok geliştirildi. İnsanlar artık otomatik transkripsiyon veya manuel transkripsiyon kullanıyor. İkisi arasında fazla bir fark yok gibi görünebilir, ancak net farklılıklar vardır.

Otomatik transkripsiyon, sesi metne dönüştürmek için yazılımdan yararlanır. Ses tanıma yazılımı ses dosyasını analiz etmek için kullanılır ve metin program tarafından belirlenir. Büyük hacimli çağrıları içeren zor araştırmaları analiz ederken, her çağrıyı almak, manuel olarak indirmek ve kopyalamak, manuel olarak yapıldığında uzun ve sıkıcı bir süreç olabilir. Ayrıca, bu tür kayıtların başka bir yere gönderilmesi gerektiğinde ek maliyetler ve gecikmeler olur, böylece bunları manuel olarak kopyalayabilirler.

ses dosyasını yazıya çevirme

Otomatik Transkripsiyonun Faydaları

1.Daha iyi dönüş süresi

Otomatik transkripsiyon, ses kayıtlarının önemli bir rol oynadığı alanlarda bir editörün iş akışını gerçekten hızlandırabilir. Otomatik transkripsiyonda kullanılan ve genellikle bir ses dosyasını aramak, indirmek ve kopyalamak için gereken süreyi azaltan yeni uygulamalar vardır. Ses kayıtları çok hızlı bir şekilde indirilebilir ve yazıya dökülebilir.

2.Etkili ve Güvenilir

Ses dosyalarını indirme ve kopyalama işlemlerini otomatikleştirdiğinizde, size zaman kazandırır ve böylece odağınızı daha önemli olan diğer işlerinize yoğunlaşabilirsiniz. Ek olarak, elle yapılan transkripsiyon hizmetleri de pahalıdır. Ancak Audext olarak otomatik tercüme servislerini kullanarak, pahalı dış kaynaklı transkripsiyon servislerine ses dosyaları göndermeye gerek kalmayacaktır.

3.Tutarlı ve doğru

Otomatik transkripsiyon yazılımı, manuel transkripsiyon araçları ve diğer otomatik araçlara göre yüksek derecede doğruluk sunar.Yorgunluk ve diğer dikkat dağıtıcı unsurların neden olduğu hataları ortadan kaldırır.

Ses ve Metin Dönüştürücü Audext

Audext, bir medya oynatıcı ve metin düzenleyicisinin bir kombinasyonunu kullanarak çevrimiçi ses kayıtlarını yazılı metne dönüştürmek için kullanılan bir sese metin dönüştürme ve düzenleme aracıdır. Her saniyede hangi kelimenin konuşulduğunu belirlemek için bir ses dosyasını saniye saniye analiz ederek kopyalar ve bu sözcüğü bir konuşma metnine kaydeder. Dönüşümden sonra, makine anladığı bir kelime kombinasyonunu döndürür

Hızlı ve Doğru Konuşmanızı Metne Dönüştürün
Sesden metne dönüştürücü Audext.com aşağıdaki kişiler tarafından iş dünyası içinde kullanılır:

Gazeteciler tarafından söyleşilerin, basın toplantılarının metne dönüştürmek için.

Ders notlarının öğrenciler tarafından aktarılması

Sesli notları ve ses kayıtlarını metne dönüştürme

Audext Nasıl Çalışır?

1-Ses kaydını Audext’e yükleyin
2-Kayıt işlemini tek bir tıklamayla bulut düzenleyicisine gönderin
3-Konuşma metni projeye hemen indirilmeye başlar
4-Sonrasında sonucu düzenleyin ve inceleyin
5-Dışa aktarma için son metin dosyanızı alın
Yaptığınız etkinlik ne olursa olsun, Audext ses kayıtlarını kısa sürede metne dönüştürmek için kullanılır. Artık bir ses dosyasını tekrar tekrar çalmak için zaman kaybetmeyin. Audext’teki hizmetler, yazma işlemi zor gelen bir çok insanlar için uygundur. Bu aracı kullanmak ücretli süreli kullanım ve deneme kullnım imkanı vermektedir.

Audext Burdan İnceleyin.