ham mobilya aksesuar

PUBG Mobile Hindistan’da yasaklandı, peki neden

PUBG-Mobile-Download
Paylaş
 

PUBG Mobile Hindistan’da yasaklandı, peki neden Hindistan ve Çin arasındaki mücadelede Hindistan, Çinli geliştiricileri veya Uygulamaları ve Çin’de geliştirilen oyunları yasaklayarak bir geri dönüş yapıyor. Hindistan’ın büyük bir nüfusu var ve bu nedenle önemli bir adım attı. Hintliler genellikle Çin uygulamalarını kullanır. Bu uygulamalara gelen trafiğin yaklaşık% 40’ı Hindistan’dan geliyor. Şimdi Hindistan’dan gelen trafik, uygulamalarından kayboldu. Hindistan’da PUBG Mobile, gençler arasında da popüler.

Bir ay önce Hindistan’ın en popüler uygulaması “Tik Tok” yasaklanmıştı. Onlarda, missilleme için 58 Çin uygulamasını yasakladılar. Yasak, Elektronik ve Bilişim Bakanlığı tarafından 2009 Bilişim Yönetmeliği hükümlerine uygun olarak getirildi. “Tik Tok” Hindistan’da en popüler uygulama haline geldi. Bir çok kişi para kazanmak için bu uygulamayı kullanıyor. Şimdi işsizler, faturalarını ve kiralarını ödeyemiyorlar.

PUBG Mobile Hindistan'da yasaklandı

PUBG Mobile yasaklama açıklaması

Şimdi en Popüler Mobil oyun olan “PUBG Mobile” da Hindistan’da yasaklandı. Çin oyunu olduğu için. Hindistan’da artık sadece PUBG Apus Launcher, Rules of Survival ve 220 yasaklı değil. Bilişim Bakanı Çarşamba günü, yasaklanacak uygulama ve oyunların listesini açıkladıkları bir açıklama yaptı. Ancak bir açıklamada, “bazı mobil uygulamaların kötüye kullanımının da yer aldığı çeşitli kaynaklardan çok sayıda şikayet aldıktan sonra yasak getirildi” şeklinde yalan bir rapor dayattılar. Hepinizin bildiği gibi TikTok ve PUBG, Hindistan gençlerinin çok fazla para kazandığı en büyük platformlardı. Hindistan, Corona nedeniyle zaten işsizlikle karşı karşıya, sizce gençlik PUBG mobile olmadan yaşayacak mı?

Tüm bu uygulamaları engelleme talebi, Hindistan Siber Suç Koordinasyon Merkezi ve İçişleri Bakanlığı’na zaten gönderildi. Tüm bu uygulamaları yasaklayacaklar ama belki yanıt olumsuz olacaktır. PUBG Mobile da Pakistan’dan yasaklandı, ancak halkın müthiş tepkisi nedeniyle oyun yasaklanmadı. Hindistan’da PUBG Mobile hakkında ne düşünüyorsunuz? Yasaklanmayacak mı yoksa sonsuza dek kayaların altında mı kalacak?

Bu yazı 30 kere okundu.
  • Site Yorum

Yorumlara kapalıdır.

Oscar 2021 Ödülleri Korona Nedeniyle

Oscar 2021 Ödülleri Korona Nedeniyle Ertelendi. Koronavirüs salgını sadece sağlığı değil,

0 32 16 Ağustos 2020
Gece Nöbeti

Gece Nöbeti...

16 Ağustos 2020
Aslan Krallığı

Aslan Krallığı...

16 Ağustos 2020