Honda’nın Geleceğin Özel Jetini Ürettiği Fabrikayı İnceleyin

Honda’nın Geleceğin Özel Jetini Ürettiği Fabrikayı İnceleyin

HONDA markasını dünyada bilmeyen yoktur.Ürettiği bir çok ürün Otomobil, kamyon, çim biçme makinesi,motosiklet grubu ve tekne motorları, suyun içine girdiği zaman bile, Honda’nın verimli, ekonomik ve güvenilir makineler olduğu biliniyor.

Ancak şirket, 4,9 milyon dolarlık HondaJet’le stratosfere (veya yakınında bir yere) ulaşıyor. İş jetisi (temelde lüks bir özel uçak), bu yıl, yirmi yıldır süren sıkıntılı, çoğu zaman gecikmiş gelişmeden sonra ciddi bir şekilde hizmete girdi. Honda’nın Kuzey Carolina Greensboro’daki yeni montaj fabrikası, ayda sekiz jet üretene kadar sürekli olarak tam kapasiteyle çalışıyor.

Bir iş jetonu, Honda’nın temel görev kapsamının dışına çıkabilir, ancak rekabetçi bir pazarı yenilikçi yeni bir ürünle kırmanın zorluğu şirket için yeni bir şey değildir. Şu ana kadar, HondaJet, genel havacılık camiasını etkilemek için yeterli klasik Honda pratik mühendislik becerisini toplamaktadır.

Verimli aerodinamik, yüksek hız (yaklaşık 500 mil / saat), yeni bir motor konfigürasyonu ve nispeten düşük maliyet bunu yapmaya eğilimlidir. HondaJet, Cirrus Vision Jet’den sonra piyasadaki en ucuz ikinci iş jetidir ve çoğu için, ticari havayollarına güvenmeden altı ya da yedi kişiyi taşımak için doğru boyutta bir seçenektir. Ayrıca, kompakt boyutları ve çevikliği, savaşa hazır olmayan jetlerde seyrek nitelikleri sayesinde uçmak kolay ve eğlencelidir.

Honda’nın çalışmalarını nasıl oluşturduğuna daha iyi bir göz atmak için Greensboro fabrikasını inceleyin.

Kaynak: www.wired.com/story/hondajet-factory-assembly/