Ana Sayfa Teknoloji Google Chrome Yeni Güncellemesi İle Güvenliği Arttırdı

Google Chrome Yeni Güncellemesi İle Güvenliği Arttırdı

43
chrome-yeni-guncelleme

İOS ve Android için Google Chrome 86 güncellemelerinin yayınlanmasıyla, tarayıcının güvenliği iyileştirildi.

Google, iOS ve Android için mobil Chrome’un güvenliğini ve kullanılabilirliğini iyileştiriyor. Google Chrome 86 mobil, tarayıcınızın hatırlamasını istediğiniz herhangi bir şifrenin çalındığını ve bunları nasıl düzelteceğinizi size bildirmeye başlayacaktır. Hangi hizmeti kullanırsanız kullanın, şifrenizin sızdırıldığı konusunda uyarıldıktan sonra sizi doğrudan doğru “şifre değiştir” formuna götürecektir.

Google Chrome güncelleme

Chrome Yeni Günceleme iLe Şifrelerinizin Güvenliğini Arttırdı

Şifrenizin başkalarının eline geçip geçmediğini kontrol etmek için Chrome, Google’ın kullanıcı adınızı veya şifrenizi anlamasına izin vermeyecek şekilde özel bir şifreleme yöntemi kullanarak şifrenin bir kopyasını Google’a gönderir. Bu yeni özellik sayesinde, sızan parolaları manuel olarak kontrol edebilirsiniz. Güvenli Tarama’nın etkin olup olmadığını ve çalıştırmakta olduğunuz Chrome sürümünün en son güvenlik korumasına sahip olup olmadığını size bildirebilir.

İOS’ta, kaydedilen oturum açma ayrıntılarını diğer uygulamalara veya tarayıcılara otomatik olarak doldurmak için Chrome’u da kullanabilirsiniz. Ek olarak, güvenliği artırmak için Chrome, herhangi bir şifreyi doldurmadan önce biyometrik kimlik doğrulama isteğinde bulunacaktır. Chrome’un Android sürümü, yakında Google’ın güvenli tarama hizmetiyle gerçek zamanlı verileri paylaşarak sizi kimlik avından, kötü amaçlı yazılımlardan ve diğer tehlikeli sitelerden etkin bir şekilde koruyabilecek gelişmiş bir güvenli tarama özelliğine sahip olacak.
Maalesef bu özellik iOS platformunu atladı.