ham mobilya aksesuar

Google Android 11’i piyasaya sürdü

Google Android 11'i piyasaya sürdü
Paylaş
 

Google Android 11’i piyasaya sürdü Anlık mesajlaşma programlarında kolay iletişim için “baloncuklardan” akıllı telefonun bildirim geçmişi ve sesli kontrolüne kadar.

Google, Android 11’in son sürümünü yayınladı. Yeni sistemi ilk kullananlar, akıllı telefon Pixel 2’nin sahipleri ve serinin güncellenmiş modelleri olacak. Ardından güncelleme OnePlus, Xiaomi, Oppo ve Realme gibi belirli cihazlara yayılmaya başlayacak. Akıllı telefonların geri kalanı “birkaç ay içinde” güncellenebilir – tam süre üreticiye bağlıdır.

Android 11’deki yenilikler

 1. Android 11, farklı uygulamalardan gelen sohbetler için özel bir bildirim bölümüne sahiptir. En yakın kişilerle yapılan sohbetler öncelikli olarak ayarlanabilir, böylece önemli mesajları asla kaçırmazsınız.
 2. “Baloncuklar” işlevi, anlık mesajlaşma programlarından gelen sohbetleri diğer uygulamaların üzerine sabitlenmiş küçük daireler halinde daraltmanıza olanak tanır. Diğer programları ve hizmetleri kapatmadan onlarla sohbet edebilirsiniz.
 3. Bir çok akıllı telefonda üreticilerin kendi çabalarıyla uygulanan yerel bir ekran kayıt işlevi de ortaya çıktı. Artık aynı anda bir cihazdan, mikrofonlardan veya iki kaynaktan gelen sesle kayıt yapabilirsiniz.
 4. Bağlı tüm akıllı cihazlar artık güç düğmesini basılı tutmanız gereken erişim için tek bir bölümde mevcuttur. Google Pay kartları artık orada da görüntüleniyor.
 5. Bildirim gölgesindeki taşınabilir ortam yürütücüsünün yetenekleri genişletildi. Şimdi onun yardımıyla ses çıkış cihazları arasında hızlıca geçiş yapabilirsiniz: hoparlör, kulaklık veya akıllı telefon hoparlörü.
 6. Cevapsız bildirimlere geri dönmenizi sağlayacak bildirim geçmişi ve Henüz okumadığınız bir şeyi yanlışlıkla silerseniz bu özellikle yararlıdır.
 7. Gizlilik ayarları da değişti: artık uygulamalara tek seferlik mikrofon, kamera veya konum bilgilerine erişim sağlanabilir. Programın bir sonraki erişime ihtiyacı olduğunda, onu tekrar isteyecektir. Ve bir uygulamayı uzun süredir kullanmıyorsanız, sistem verilerinize erişimi otomatik olarak engelleyecektir.
 8. Ayrıca Android 11 ile, sistemi Google Play üzerinden güncellemek için ek modüller tanıtıldı. Bu, akıllı telefonun mağaza aracılığıyla daha fazla güvenlik ve gizlilik düzeltmesi alacağı anlamına gelir. Bu, uygulamaları güncellemeyle aynı zamanı alacaktır.
 9. Hizmeti uyumlu bir araçla kullanmanız koşuluyla, tüm Android 11 telefonlar artık kablosuz olarak Android Auto ile çalışmaktadır . Google Asistan ile yol tarifi alabilir, mesajları konturol edebilir, müzik çalabilir ve sohbet edebilirsiniz.
 10. Android 11 ile sesli kontrol çok daha kullanışlı hale geldi. Sistem, çevrimdışı dahil olmak üzere bağlamı ve çalışan uygulamayı hesaba katarak yalnızca standart komutları değil, aynı zamanda rastgele komutları da tanıyabilir.
Bu yazı 24 kere okundu.
 • Site Yorum

Yorumlara kapalıdır.

Un Helvası Yapımı

Un Helvası Yapımı Lezzetli tatlılar bugünkü menüsünde un helvası yapıyoruz! Un

0 36 29 Ağustos 2020

Troll Dünya Turu

Troll Dünya Turu, Poppy ve Blanche’ın maceralarını konu alıyor. Dünyayı büyük

0 8 17 Ekim 2020
Aile Hükümeti

Aile Hükümeti...

17 Ekim 2020