Dünyanın İlk Ticari Uçan Arabası Cenevre Otomobil Fuarı’nda Tanıtıldı

Paylaş
 

Dünyanın İlk Ticari Uçan Arabası Cenevre Otomobil Fuarı’nda Tanıtıldı

Hollandalı uçak üreticisi Pal-V, 10 dakikadan kısa bir süre içerisinde sürücüsüne uçuş moduna geçebilen bir uçan araba tasarladı. “Dünyanın ilk uçan otomobil üretim modeli” olarak ilan edilen Pal-V Liberty, geçtiğimiz hafta Cenevre Motor Show’da tanıtıldı.
Pal-V bunu “uçan bir araba” ve “süren bir uçak” olarak tanımlandı. ABD Federal Havacılık İdaresi ve Avrupa Havacılık Güvenliği Ajansı tarafından uçmak için onaylanmış ve aynı zamanda standart yol güvenliği gereksinimlerini karşılamaktadır.


Uçan araba üretim modeli 18 Mart 2018’e kadar Cenevre’de sergilenacek. Gösteri bittikten sonra, ürün güvenlik sertifikasyon sürecinin son aşamasına geçecek, yani önümüzdeki yıllarda yollarda ve gökyüzü üzerinde olabileceği anlamına geliyor.
Pal-V CEO’su Robert Dingemanse, “Üretim modeli gerçeğin anıdır” dedi. “Tam üretim ve teslimata başlamadan önce bir üretim modeli araştırma ve geliştirme sürecinin son aşamasıdır.”
“Bu üretim modeline dayanarak ticarileştirme için gereken tüm sertifikalar verilecek. Öncüleri hayalperestlerden ayıran en önemli nokta budur.”


Ancak araç zaten satın alınabilir. Sınırlı sayıda üretilen, piyasadaki ilk PAL-V Liberty modeliydi ve 499.000 € değerinde perakende satış fiyatı belirlenen uçan araca bu fiyatı verenler sahip olabilecek.
PAL-V Liberty Sport modelleri daha sonra kullanıma sunulacak. Bu, karbon fiber detaylandırma ve ikili kontroller gibi özelliklerin daha az kişiselleştirilmesini sunacak, ancak 299.000 € civarında daha düşük bir fiyatla gelecek
Araç aynı zamanda standart bir helikopterden daha ucuza sahip olacak ve aynı zamanda araç olarak çalışabilecektir. Mal sahiplerinden bir garaja park edebileceği için pahalı hangar alanı da ayrılmıştır.

PAL-V, hiçbir şekilde, ana akım üretime uçan bir araba koymaya çalışan ilk şirket değildir. Bell Helikopter , Uber tarafından kullanılmak üzere elektrikli, kendinden pilotlu bir hava taksisi için tasarımını ortaya çıkarırken, Airbus ‘otonom, elektrikli yolcu uçağı geçen ay ilk test uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi.

Kaynak: dezeen.com

Bu yazı 491 kere okundu.

İş Hayatınızda Giyebileceğiniz Zarif Etek

iş Hayatınızda Giyebileceğiniz Zarif Etek Modelleri Bir kariyer kadını olarak, her

0 97 21 Kasım 2019