ham mobilya aksesuar

Cep Telefonunda Bataryayı Bitiren Uygulamalar

batarya-bitiren-uygulamalar
Paylaş
 

Cep Telefonunda Bataryayı Bitiren Uygulamalar Hava durumu uygulamaları, optimize ediciler, varsayılan tarayıcı bundan kurtulmak en iyisidir.

Facebook ve diğer sosyal ağlar

Cep Telefonunda Bataryayı Bitiren Uygulamalar

Facebook bugün dünyadaki en popüler sosyal ağdır, bu nedenle çok sayıda kullanıcının bu mobil uygulamayı yüklemeyen yoktur herhalde, Mobil işlemcisi, yeni beğeniler hakkında bildirim almanıza, yemek resimleri göndermenize ve her zaman arkadaşlarınızla iletişim halinde olmanıza olanak tanır. Ancak karşılığında bu uygulama çok fazla sistem kaynağı tüketir ve mobil cihazın bataryasını büyük ölçüde azaltır. “AVG Android Uygulama Raporuna göre” yıllık raporuna göre, Facebook mobil istemcisi Android platformundaki en aktif uygulamalar listesinin başında yer alıyor.

Alternatif olarak yapabileceğiniz. Facebook’un mobil sürümünü herhangi bir modern tarayıcıda kullanın. İşlevsellik çok farklı değil, ancak can sıkıcı bildirimler ve hızla eriyen bir batarya sorunu yok.

Hava durumu uygulamaları

Cep Telefonunda Bataryayı Bitiren Uygulamalar

Hava Durumu uygulamaları, geliştiricilerin en basit işlevde bütün bir batarya enejisini bitirecek uygulama yapmayı nasıl başardıklarını bir hava tahmin uygulaması indirip görün. Burada animasyonlu duvar kağıtları, hava durumu haritaları, bir grup etkileşimli pencere öğesi göreceksiniz ve başka neler var. Tüm bu hareketlilik cihazın RAM’ini bitiriyor, her beş dakikada bir İnternet’e giriyor ve tabii pilinizin şarjını tüketiyor.

Alternatif, web tarayıcınızdan bakın masaüstü pencere aracının gösterdiğinden çok daha fazla güvenilir bilgi alırsınız.Bir tahmin gerekiyorsa, Google size önümüzdeki hafta için en güvenilir tahmini sağlayacaktır.

Antivirüs programları

Cep Telefonunda Bataryayı Bitiren Uygulamalar

Android cihazlarda antivirüs yazılımının gerekli olup olmadığı konusundaki tartışma bazen alevlenir. Cihazınıza üçüncü taraf şüpheli kaynaklardan programlar yüklemezseniz, o zaman bir antivirüs uygulamasına ihtiyacınız olmadığı kanısındayım. Google, mağazasının içeriğini dikkatli bir şekilde izler ve potansiyel olarak tehlikeli tüm öğeleri buradan anında kaldırır, böylece antivirüsün her zaman aktif olarak izlenmesi yalnızca akıllı telefonunuzu veya tabletinizi boşuna yavaşlatır.

Alternatif. Aygıtın sağlığıyla ilgili hala şüpheleriniz varsa, bir virüsten koruma yazılımı yükleyin, tarayın ve ardından kaldırın.

Sistem iyileştiricileri
android Sistem iyileştiricileri

Çeşitli “temizleyiciler” ve “optimize ediciler” bu uygulamaların çoğu ya hiçbir şey yapmıyor ya da sadece zarar veriyor. Ayrıca yerleşik sistem araçlarıyla önbelleği temizleyebilirsiniz, eski programların kalıntılarını kaldırabilirsiniz. Belleğin temizlenmesi, aslında yardımcı programların yaratıcıları tarafından vaat edilen sistem hızlandırması yerine yalnızca programların başlatılmasını ve Android’in çalışmasını yavaşlatır.

Alternatif. Uygulama önbelleğini temizlemek için Android’de bulunan araçları kullanın. Bellek optimizasyonunu unutun.

Varsayılan tarayıcı
Cep Telefonunda Bataryayı Bitiren Uygulamalar

Bazı telefon üreticileri üçüncü taraf yazılımı geliştiricileri, özel tarayıcı sürümlerini destekler. Kural olarak, reklam verenlerin web sitelerine ve ihtiyacınız olmayan diğer içeriğe bağlantılar, tarayıcıların içinde gömülüdür. Ek olarak, hiç kimse böyle bir tarayıcının fazla pil tüketmeyeceğini garanti edemez. Böyle bir programı asla kullanmamak ve genellikle mümkünse sistemden kaldırmak daha iyidir.

Alternatif. Android için düzinelerce iyi tarayıcı var, ancak Google Chrome şüphesiz en güvenilir ve en hızlısı.İşlevseldir, en modern web teknolojilerini destekler, mobil trafikten nasıl tasarruf edileceğini bilir ve basit ve sezgisel bir arayüze sahiptir.

Bu yazı 27 kere okundu.
  • Site Yorum

Yorumlara kapalıdır.

Oscar 2021 Ödülleri Korona Nedeniyle

Oscar 2021 Ödülleri Korona Nedeniyle Ertelendi. Koronavirüs salgını sadece sağlığı değil,

0 32 16 Ağustos 2020
Gece Nöbeti

Gece Nöbeti...

16 Ağustos 2020
Aslan Krallığı

Aslan Krallığı...

16 Ağustos 2020