Saç Derisi İçin Doğal Bitkisel Çözümler

Saç Derisi İçin Doğal Bitkisel Çözümler Kaşıntılı bir kafa derisi için bazı ev ilaçları arıyorsanız, başka yere bakmayın! Kuru, kaşıntılı bir saç derisini yatıştırmaya ve sakinleştirmeye yardımcı olabilecek sekiz basit ve faydalı ev ilaçları topladım. Kaşıntılı bir kafa derisine sahip olmak, çok rahatsız edici olmaktan ziyade garip olabilir. Yani, biraz para biriktirmenin yollarını arıyorsanız veya rahatlamak için daha basit bir yol almak istiyorsanız, kaşıntılı bir kafa derisi için bu faydalı ev ilaçlarına göz atın!

sac derisi kasintisi dogal cozumler

1-Kabartma Tozu
Kaşıntılı bir kafa derisi için en kolay çözümlerden biri, kabartma tozu ve suyla bir hamur yapmaktır. En iyi sonuçları elde etmek için, kabartma tozu ve su uygulamadan önce kafa derinize biraz zeytinyağı sürün. Ardından kabartma tozunu suda eriterek saç derinize uygulayın ince bir macun hazırlayın. Macunu yaklaşık 10-15 dakika beklettikten sonra yıkayın.

2-Avokado Ve Muz
Bir sonraki çözüm kaşıntılı bir kafa derisi için harikadır. Saçınızı yumuşatmanında harika bir yoludur! Kuru saç derisine sahipseniz avokado ve muzun besleyici ve nemlendirici özelliklerini sevecektir. İki muz ve bir avokadoyu karıştırın. İsterseniz saç derinize ve saçınıza uygulayın, 30 dakika bekletin ve iyice durulayın.

3-Elma Sirkesi
Ucuz ve etkili başka bir kaşıntılı kafa derisi ilacı, elma sirkesidir. ACV’nin yapamadığı bir şey var mı ?! ¼ bardak elma sirkesini ¼ bardak su ile karıştırın ve bir sprey şişesine dökün. Karışımı saçınıza püskürtün ve saç derinize masaj yapın. Başınıza bir havlu koyun ve saçınızı yıkamadan önce 15 dakika bekleyin.

4-Limon Suyu
Kaşıntılı bir kafa derisi için gerçekten ucuz ve kolay bir ev ilacı limon suyu kullanmaktır! İki yemek kaşığı taze limon suyunu karıştırın ve saç derisine masaj yapın. Saç derinizi suyla durulayın, ardından bir bardak su ve bir çay kaşığı limon suyuyla tekrar durulayın. Semptomlarınız azalıncaya kadar günlük kullanın, fakat limon suyu koyu saç rengiini açabilir dikkatli olun. Ayrıca, bu kaşıntılı saç derisi ilacını, cildinizi biraz sızlatabilir!

5-Çay Ağacı Yağı
Çay ağacı yağı, bir çok ev yapımı doğal ilaçları için çok yönlü bir diğer bileşendir ve kuru, kaşıntılı ve lapa lapa saçları hafifletmeye yardımcı olduğu bilinmektedir. Bir bardak bebek şampuanı alın ve 10-20 damla çay ağacı yağıyla karıştırın ve günlük saç derinizi ve saçınızı şampuanlamak için kullanın. Saç foliküllerinin engellenmesine yardımcı olmak ve kaşıntıyı gidermek için 2-3 damla çay ağacı yağı ile bitkisel çay kaşığı bitkisel yağ kullanabilirsiniz.

6-Jojoba Yağı
Jojoba yağı, kuru bir saç derisini rahatlatmak için tamamen doğal bir nemlendiricidir. Uzmanlar, Jojoba yağının moleküler yapısının kendi doğal yağımıza en yakın olduğunu söylüyor, bu nedenle mükemmel bir gençleştirici ve nemlendirici tedavi sağlıyor. Birkaç dakika için saç derinize yaklaşık dörtte bir miktar Jojoba yağı masaj yapın ve haftada bir kez tekrarlayın