Hamileliğin Dokuzuncu Ayında Yaşanan Şikayetler

gebelikteki evreler
Paylaş
 

Hamileliğin Dokuzuncu Ayında Yaşanan Şikayetler Endişeler, uykusuzluk, bel ağrısı, kaşıntı ve sert mide, gebeliğin dokuzuncu ayında kadınların en yaygın şikayetleri arasındadır.Neredeyse bebeğiniz doğmak üzere: hamileliğin dokuzuncu ayının bitiş çizgisine ulaştınız! Ancak, gebeliğin son kısmı, bildiğimiz gibi, hamileliğin bu son aşamasında en çok rahatsızlık yaşanan ayıdır.

Sırt ağrısı

Mide ağrısı

Kaşıntı

Ağrıyan ayaklar

İdrara çıkma ihtiyacı

Doğum kaygılarınız

Nefes darlığı

Yorgunluk vs.

SİZİ RAHATSIZ EDEBİLECEK DUYGUSAL YÖNLER

Endişeli ve hatta korkmuş hissetmeniz normaldir , çocuğunuzla tanışmaya hiç hazır değil veya aksine onu sabırsızlıkla beklediğiniz için.
Düşünceler sizi Uykusuz, huzursuz etmeye başlar
Yeni anne adayı veya helebirede başka bir çocuğu daha varsa, evi temizlemek yemek yapmak diğer çocuğunun ihtiyaç ve bakımı ile uğraşmak yeni anne adayını çok daha fazla zor. Vücudunuzun zaten stres altında olduğunu unutmayın, bu yüzden son birkaç haftayı dinlenerek geçirmelisiniz.

SIRT AĞRILARI

Çocuk büyüdükçe, siyatik sinirin ve uterusun yuvarlak ligamanının ağrıları artma eğilimindedir. Bu noktada, bir çok anne, yan  yatarak dinlenmesi zor olabilir. Zorlanmaya devam ederseniz, dizlerinizin arasına sert bir yastık yerleştirmeyi deneyin , bu uygulama tüm vücuda kan akışını artıracaktır.
SERT GÖBEK
Öte yandan, göbeğin sertleşmesi, çocuğun rahim içinde zar zor hareket edebileceği bir hacme ulaşmasıyla ilgilidir. Muhtemelen uzuvlarının hareketini öznel bir sıklıkla kasılmalarını algılayacaksınız. Aslında kadının kasılmasına izin veren değişkenler çoktur ve kadının yapısına, kilosuna ve ağrı eşiğine bağlı olabilir.
CİLDİN KAŞINMASI VE ÇEKİLMESİ
Muhtemelen ortaya çıkabilecek bir başka semptom, hafif kaşıntıya bağlı “cildi çekme” hissidir . Bu durumda, bu sıkıntıları hafifleten faydalı ürünler vardır.
Bu durum farklıdır el ayak ve vücutta olabilir. Bu durumda bir karaciğer problemi olabilir. Hamileliğinizde sizi takip eden jinekolog veya doğum uzmanına hemen danışmak iyidir.

Bu yazı 154 kere okundu.