ham mobilya aksesuar

Güzel kalçalar için elastik bantla en iyi egzersizler

fitnes lastik egzersizleri
Paylaş
 

Güzel kalçalar için elastik bantla en iyi egzersizler kalça kasları ne kadar kalınsa, popo o kadar tonlu ve çekici görünür. Bu nedenle, “yuvarlak” isteyenlerin temel amacı, kasların büyümesi ve büyümesi için kalçaya uygulanacak eğzersizlerin yapılmadır. Bu amaçla, bir fitnes lastik bandı ile altı basit ama çok etkili egzersiz yapmayı öneriyoruz.

fitnes lastikleri

Egzersiz için ne tür fitnes lastik bantlarına ihtiyacınız var?

Fitness lastikleri, halka şeklinde elastik lateks spor kayışlardır. Kaslara ekstra direnç sağlarlar, direnç bantları, egzersiz bantları veya halkalar olarak da adlandırılabilirler.Fitness elastik bantları farklı uzunluklardadır.Bazı mini kayışların toplam uzunluğu 60 cm, daha uzun modeller ise 200 cm. Bantla sınırlayabilirsiniz.İleride diğer kas grupları için yapmak istediğiniz fitnes hareketleri için, daha uzun Fitness lastikleri satın almalısınız. fitnes lastikleri burda. Bunun gibi lastik bantlar ile daha geniş bir egzersiz çalışması yapabilirsiniz. Şınav ve pull-up yapabilir, sert bastırabilir, gerdirebilir ve deadlift yapabilir veya bunları ortasında düğüm bulunan minyatür elastik bantlar olarak kullanabilirsiniz.

Ayrıca lastik bantların direncini de göz önünde bulundurun. Tipik olarak, özellikler, belirli bir modelle eğitim alarak alacağınız yükü belirtir. Bu parametre kilogram cinsinden belirtilebilir ve “esneklik”, “maksimum yük”, çekme kuvveti olarak adlandırılır.

Popo kaslarını geliştirmek için yaklaşık 9-15 kg mukavemete sahip elastik bantlar uygundur. Bir tane satın alabilirsiniz, ancak yükün zamanla artması gerektiğini unutmayın, bu nedenle ya daha fazla tekrar yapmanız ya da daha fazla dirençli bir fitnes lastik çeşiti satın almanız gerekecek. Bu nedenle, hemen bir kaç lastik bant seti satın almak daha iyidir. Böylece çalışma derecelerini daha doğru bir şekilde düzenleyebilir ve sadece kalçayı değil, aynı zamanda vücudun diğer kısımlarınıa da eğzersizler uygulayabilirsiniz.

Nasıl yapmalısınız

Kalça kasların tüm liflerini eşit şekilde geiştirmek için, bir egzersiz için üç egzersiz seçin ve geri kalanını bir sonrakinde yapın. Her aktiviteyi değiştirin.

Elastikin esnekliğini ve sayısını ayarlayın, böylece setteki son tekrarlar yavaş olur. İdeal olarak, set başına 8-12 kez yapılmalıdır. Ancak fitnes lastikleriniz güçlü değlse bu kadar çok tekrarda, yorulmadıysanız daha fazlasını yapın. Üç setle başlayın ve kademeli olarak beşe kadar çalışın. Aralarda 2-3 dakika dinlenin. Her gün antrenman yapın (haftada 3-4 kez).

Ayakta Kalça Geliştirme

ayakta kalça egzersizi

Lastiği ayak bileklerinizin etrafından geçirin, hareket ederken bağlı kalmak için sabit bir desteğin yanında durun ve düz bacağınızı geri alın.

Uzun bir lastiği takacağınız bir yer varsa, onu sabit bir desteğe takın. Desteğe dönün ve lastiğinizi bacağınızın üzerine takın. Tutunarak bacağınızı geri çekin.

kalça egzersizi

Köprülü Elastik Bant Egzersizi

köprülü lastik egzersizi

Sırt üstü yere yatın, mini bandı kalçanıza dizlerinizin hemen üzerine yerleştirin. Dizlerinizi bükün ve ayaklarınızı yere koyun, dizlerinizi yanlara doğru açın, elastiği gerin bu başlangıç ​​pozisyonudur.
Kalçanızı gerin, belinizi olabildiğince yükseğe kaldırın, ardından geri indirin ve tekrarlayın. Bu süreçte dizlerinizi ayrı tutun.
Yavaş ve kontrol altında hareket edin. Egzersizin en üst,seviyede olması için daha iyi doldurmak için ek olarak kalçayı sıkın. Yere düşmeyin, gerilimi korurken kendinizi alçaltın. Lasik bantınız uzunsa ortasına bir düğüm atıp hareketi kısa elastik bir bant gibi gerçekleştirebilirsiniz.

Bacaklar arasında çekiş gücü
bacak arası egzersiz

Bu egzersiz sadece uzun bir elastik bantla yapılabilir. Elastik bantınızı sabit bir desteğe takın ve lastiği bacaklarınızın arasına gelecek şekilde sırtınız ona dönük şekilde ayakta durun.Lastiği elinizde tutarken, gerilmesi için bir kaç adım öne doğru atın. Ayaklarınız omuz genişliğinde açık durun, dizlerinizi hafifçe bükün ve sırtınızı düz tutarak öne doğru eğilin – bu başlangıç ​​pozisyonudur.
Kalçayı gererek, kalça eklemlerinde tamamen uzanana kadar vücudu düzleştirin, ardından başlangıç ​​pozisyonuna dönün ve tekrarlayın.

Karnınızın üstüne yatarken bacaklarınızı kaldırmak
yatarak bant egzersizi

Mini bilek bandını takın ve karnınızın üzerinde yere yatın. Elastik bantın direncinin üstesinden gelmek için düz bacağınızı geriye doğru kaldırın ve geri indirin. Eğzersizi önce bir bacakla, sonra diğeriyle gerçekleştirin.
Uzun bir bantınız varsa, mini elastik bir bant oluşturmak için ortasına bir düğüm atın.

Bu yazı 13 kere okundu.
  • Site Yorum

Yorumlara kapalıdır.

Oscar 2021 Ödülleri Korona Nedeniyle

Oscar 2021 Ödülleri Korona Nedeniyle Ertelendi. Koronavirüs salgını sadece sağlığı değil,

0 32 16 Ağustos 2020
Gece Nöbeti

Gece Nöbeti...

16 Ağustos 2020
Aslan Krallığı

Aslan Krallığı...

16 Ağustos 2020