Güzel Bir Uyku İçin Önemli İpuçları

guzel-bir-uyku-icin-yapilacaklar
Paylaş
 

Uyumak için harcayacağınız zamanı arttıramayacağınız için, bunu farklı bir yönde geliştirmeniz gerekecektir. Uykunun kalitesini artırmak için,yatak ve yatak odanızda, güzellik uykunuzu almanızı sağlayan bir atmosfer. Yatak suçlanacak bir parça olduğunda, acil yeni bir yatak almalısınız. Eğer uykuya dalmakta zorluk çeken ve ertesi gün yorgun hissetmiş insanlardan iseniz, bu ipuçlarını okumalısınız.

guzel-bir-uyku-icin-yapilacaklar
Uyku Programı
Uyanacağınız ve uyuyacağınız günün kesin saatini belirlemek başlangıç ​​noktanızdır. Her zaman uyku programınıza bağlı kalmalısınız. Bu sayede vücudunuz kendi saatini düzenler ve gece boyunca huzur içinde uyumanızı sağlar. Hafta sonları bile uyku programınızı korumak önemlidir. Başlangıçta rutininiz hakkında sıkı olun ve vücudunuz buna alışacaktır. Sabahları artık sorun yaşamayacaksın.
Rahat Yatak
Uykunuzu iyi almak için en önemli şey yataktır. Yatağınızın rahat olup olmadığından emin olun. Kötü bir yatak kronik ağrıya neden olabilir. Ayrıca, onların son kullanma tarihi olduğunu aklınızda bulundurun. Yatağın sertliği çok önemlidir. Çok yumuşaksa, ortasına batarsın. Sırtınıza ve omuzlarınıza çok fazla baskı uygular. Herkes için evrensel bir cevap yoktur. Bunun yerine, ihtiyaçlarınıza uyan birini seçmelisiniz.
Takip edilmesi gereken kurallar:
Kronik sırt ve boyun ağrısından muzdarip insanlar için orta sert bir yatak ideal bir seçimdir.
Uygun Koşulları
İyi bir şekilde uykunuzu aldığınızdan emin olmak istiyorsanız, doğru ortamı yaratın. Yatak odanız, uykunuzun kalitesini belirleyebilir. Yatak odanızı uyku cenneti yapacak şeyler neler?
Çok soğuk ve çok sıcak rahatsız edici olabilir . Yatak odanız için en iyi sıcaklık 20 ila 25 derece arasında olması iyidir.
Herhangi bir ışık kaynağını ortadan kaldırın. Işığın bizi uyanık tutan bir hormon üretimini teşvik ettiği bilinmektedir. Tüm elektronik cihazları uzak tutun ve karartma perdeleri alın, böylece sabahın erken saatlerinde gün ışığı uykunuzu bozmaz.
Herhangi bir gürültü olmamalı. Bu bir şekilde imkansız geliyorsa, her zaman kulak tıkacı kullanabilirsiniz.

guzel-bir-uyku-icin-yapilacaklar

Bu yazı 454 kere okundu.
  • Site Yorum

Yorumlara kapalıdır.

Siyah Bir Elbise Nasıl Kombine

Siyah Bir Elbise Nasıl Kombine Edilir Moda hatası yapmadan siyah bir

0 195 25 Ağustos 2019