ham mobilya aksesuar

Dengeli Beslenme İle Kilo Verme Fikirleri

Dengeli-Beslenme-ile-Kilo-Verme
Paylaş
 

Dengeli Beslenme İle Kilo Verme Fikirleri Evde ve iş yerinde doğru beslenemiyorsanız, kilo vermek zor olabilir.Sonuçta, sadece kalori saymanın ve düşük kalorili tarifler seçmenin kilo vermek için yeterli olmadığını anlamak önemlidir, yaşam tarzınızı tamamen değiştirmeniz gerekir.Az yağlı yemek pişirmeye başlayın ve her gün egzersiz yapın.

Çoğu insanın temel ütopik arzusu, yiyeceği kısıtlamadan kilo vermektir. Seni anlamsız umutlarla umutlandırmayacağım ve dürüst olmak gerekirse. Diyetinizi dengelemenize ve kilo vermeye başlamanıza yardımcı olacak dengeli kilo verme fikirlerine göz atın.

Yatmadan önce iki bardak su için

Dengeli-Beslenme-ile-Kilo-Verme

Bir araştırmaya göre yatmadan önce iki bardak su içmek obeziteyi önleyebilir ve kilo vermeyi hızlandırabilir. Ayrıca su, açlık hissiyle baş etmenize yardımcı olacak, gece yarısı sizi dolapta ne var düşüncesini yok edecek sabaha kadar aç karnına tatlı tatlı uyuyarak vücudunuzun işlevini yerine getirecektir.

Gündüz uyku kestirmesini kaçırmayın

Dengeli-Beslenme-ile-Kilo-Verme

Yeterince dinlenmeden vücut, temizlik ve yenilenme sürecini tamamlayamayacaktır. Gündüz uykusu, sağlıklı beslenmenin ve aktif bir yaşam tarzının önemli bir parçasıdır. Kilo verme açısından hem de çok faydalıdır.

Güneşli günlerde güneşlenin

Dengeli-Beslenme-ile-Kilo-Verme

Bilim adamları, D vitamini eksikliğinin kilo alımı ve abdominal yağ birikimi ile ilişkili olduğunu söylemektedir. D vitamini yağı çözer ve kalsiyum ile etkileşimi yağınızı bir enerji kaynağına dönüştürür. Bu nedenle günlük 1000 IU ile 4000 IU arası alım çok önemlidir. Her gün 20 dakika ılımlı güneş ışığı almanız yeter.

Baharatlı Yiyecekler
Dengeli-Beslenme-ile-Kilo-Verme

Baharatlı yiyecekler bir yandan enerji metabolizmasını artıran termojenik etkiye sahip kapsaisin içerir. Öte yandan size doygunluk hissi verecektir.

Doğal meyve suları tüketin
Dengeli-Beslenme-ile-Kilo-Verme

Portakal suyu yerine greyfurt suyu tüketin. Özellikle aç karnına tüketildiğinde yağların emilmesine yardımcı olan pektin bakımından zengindir. Salatalık suyu, düşük glisemik indeksi nedeniyle kan şekeri seviyelerini kontrol etmeye yardımcı olur. Tartarik asitin bileşimi karbonhidratların yağa dönüşmesini engeller.

Öğünler arası meyve atıştırması

Dengeli-Beslenme-ile-Kilo-Verme

Tatlıyı özlemi duyuyorsanız, kivi ve ananas gibi en iyi seçenekleri seçin. Kivi meyvesi, ananastaki bromelain gibi proteinlerin parçalanmasına ve sindirime yardımcı olabilen aktin adı verilen proteolitik bir enzim içerir.

Bitki çayları için

Dengeli-Beslenme-ile-Kilo-Verme

Yeşil çay, içerdiği yüksek kateşin ve izoflavon içeriği nedeniyle iyi bir antioksidandır, bu nedenle ideal bir temizleme etkisine sahiptir. Aynı şey, lipit peroksidasyonunu önleyen karahindiba veya devedikeni özü gibi çaylarda içebilirsiniz.

Kendinizi bitter çikolata ile şımartın

Dengeli-Beslenme-ile-Kilo-Verme

Bitter çikolatanın kalorisi düşüktür ve içeriğindeki yüksek çinko nedeniyle bağışıklık sistemini güçlendirmek ve iltihabı azaltmaye yardımcı olur. Yağ ve şeker açısından zengin sütlü çikolatayı bitter çikolata ile karıştırmayın. Bitter çikolata yemek için ideal zaman sabahtır, çünkü bu üründeki triptofan serotoninin (mutluluk ve tokluk hormonu) öncüsüdür.

Protein yemekleri

Dengeli-Beslenme-ile-Kilo-Verme

Sadece protein yemek iyi bir alışkanlıktır, ancak glisemik oranı düşük sebzelerle birlikte yemeye çalışmalısınız. Otomatik olarak lokalize yağ birikimlerine dönüşen karbonhidratlardan kaçının.

Zamanlanmış yemekler

Dengeli-Beslenme-ile-Kilo-Verme

Yemek planınızı net bir şekilde planlamaya ve ona bağlı kalmaya çalışın. İdeal olarak, günde 5 küçük öğün yiyin. Özellikle 13.00’teki öğle yemeğinden ve en geç 18-19.00’daki hafif bir akşam yemeği iyi bir saat olacaktır.

Gazlı içeçekleri unutun

Dengeli-Beslenme-ile-Kilo-Verme

Doğal olarak, kilo vermeye karar verirseniz, şeker ve boya söz konusu olamaz, bu nedenle herhangi bir tatlı gazlı içecek a priori sizin için uygun değildir. Peki ya sıradan maden suyu? Mide salgısının uyarılmasına bağlı olarak şişkinliğe neden olduğu ve asitliği artırdığı için her gördüğünüzde diğer yöne dönmenizi tavsiye ederim.

Mevsimlik meyve ve sebzeleri yiyin

Dengeli-Beslenme-ile-Kilo-Verme

Mevsimsel olmayan meyve ve sebzeleri tükettiğimizde, çeşitli teknolojik süreçler kullanılarak ısıl işlem gördükleri anlamına gelir. Bu nedenle, mevsimi olmayan meyve sebzeler mevsimindeki kadar faydalı değildir.

Bu yazı 19 kere okundu.
  • Site Yorum

Yorumlara kapalıdır.

Oscar 2021 Ödülleri Korona Nedeniyle

Oscar 2021 Ödülleri Korona Nedeniyle Ertelendi. Koronavirüs salgını sadece sağlığı değil,

0 32 16 Ağustos 2020
Gece Nöbeti

Gece Nöbeti...

16 Ağustos 2020
Aslan Krallığı

Aslan Krallığı...

16 Ağustos 2020