Bilim İnsanları Biriyle Uyumanın Neden Faydalı Olduğunu Açıkladı

Biriyle Uyumanın Nedenleri
Paylaş
 

Bilim İnsanları Biriyle Uyumanın Neden Faydalı Olduğunu Açıkladı Eski zamanlardan beri, çiftler bir yatağı paylaşıyorlar. Bu sadece birkaç kuşaktan geçmiş eski bir gelenek değildir. Aynı yatakta uyumak, samimiyeti, koşulsuz güveni özetler ve sevgi dolu iki insan arasındaki bağları kolaylaştırır. Günümüzde, çiftlerin çoğu bu geleneğe bağlı kalıyor ve onu sürdürüyor; Yine de, ayrı uyumayı tercih eden çiftlerde olabilir . Zaman değişiyor. Ve yirmi yıl önce garip ya da çirkin olarak kabul edilen şeyler artık yeni nesiller tarafından doğal kabul ediliyor. Aynı şey, çiftlerin gece birlikte uyuması için de geçerlidir. Halen, giderek daha fazla çift sözde “ gece ayrı yatmayı” tercih edebiliyor. Her iki tarafın da mümkün olan en iyi uyku kalitesini sağlamak için oldukça iyi olduğunu düşünülen ”, bazı nedenlerden dolayı birlikte uyuyamaz veya farklı zamanlarda yatağa girerler.
Kabul edelim, internette gezinmeyi, sosyal medyayı kontrol etmeyi ya da uyumadan önce en sevdiğimiz TV şovunu veya dizileri izlemeyi seviyoruz. Bu kaçınılmaz olarak, eşimizle aynı anda yatma alışkanlığımıza müdahale eder.
Eşinizle uyumamanın da faydalarını görebildiğiniz gerçeğine rağmen, psikologlar sizi buna karşı uyarırlar. Bir yatağı eşinizle paylaşmanın güvenlik ve ruhsal rahatlık duygularını teşvik ettiği bir sır değil . Ten teması ve samimiyeti kolaylaştırır ve eşinizi daha iyi anlamanızı sağlar. Yan yana yatarak, planlarınızı ya da iş gününüzü daha iyi yarınızla tartışabilir ve uyumadan önce bağlantı kurmak için daha birçok şey yapabilirsiniz. Ortak bir yatak tercih ediyorsanız, çok çeşitli hoş hisler de yaşayabilirsiniz.

Stres Seviyelerini Düşürür
Hayatımızın hızlı temposu kaçınılmaz olarak her gün başa çıkmamız gereken stres seviyelerinin artmasına neden oluyor. Psikologlar, eşleriyle birlikte yatan çiftlerin strese ve moral bozukluğuna etkili bir antidepresan olabileceğine dikkat çekiyor. Kortizol, sarılmalar ve öpücükler yoluyla azaltılabilen birincil stres hormonudur. Kortizol seviyelerini azaltmak için rahat bir yataktan daha iyi bir yer yoktur. Sevdiğiniz birinin yanında yatmak, huzur hissi uyandıran ve erkek üremesine, kan dolaşımına, hormon olan oksitosin salınımını destekler. Sonuç olarak, daha az gergin hissedersiniz. Sevilen birine sarılmak, endişeyi gidermenize ve kalp hastalığı, kanser ve kronik hastalıklar geliştirme riskinizi azaltmanıza yardımcı olabilir. Beraber uyuyan tüm bu faydalalı etkiler insanlar üzerinde şu anda önemli olanı aramaya başlamak için yeterli değil mi? Mutluluk sevgi içinde oluşur!
Optimal Uyku Koşulları
Muhtemelen vücut ısımızın uykuya daldıktan sonra düştüğünü biliyorsundur. “Geceleri üşüyorum” veya “sensiz donuyorum” sadece aşk şarkılarından çıkan ilginç metaforlar ve hiperbollar değil. Aslında, uyuyan insanlar uyku sırasında hafif hipotermi gelişme riski taşır. Tabii ki, organizmanız için kritik değil; Bununla birlikte, uyku kaliteniz önemli derecede acı çekebilir. Battaniyenizi eşinizle paylaşmaya karar verdiğinizde bu sorun çözülebilir. Yanında yatan kişinin sıcaklığı, aklına gelebilecek en iyi ısıtıcı. Yani, üşütmek istemiyorsanız, manzaralarınızı bundan sonra ortak bir yatağa koymaya başlayın.
Bu, yatakta düzenli bir samimiyete sahip olmanın sadece zevkli olmasının yanı sıra , bağışıklık sisteminizi de güçlendirdiği bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçektir . İşin sırrı, vücudunuzun ilişki sırasında daha aktif olarak koruyucu antikorlar üretmesidir; bu da bakterilerle, virüslerle savaşmaya yardımcı olabilir ve böylece insanlığın soğuk algınlığı veya grip gibi en yaygın hastalıklara neden olan enfeksiyonlara direnebilir.
Size ait olduğunuzu hissettirir
Bu sarılmalar ve öpüşürken, birisine sarılırken ve başınızı eşinizin göğsüne koymak, ait olma hissinizi yaratır ve geliştirir. Seni seven ve umursayan biri olduğunu bilmek her zaman destek, rahatlık ve teselli bulacağınız bir yere sahip olduğunuzu bilmek harika.

Bu yazı 54 kere okundu.

İş Hayatınızda Giyebileceğiniz Zarif Etek

iş Hayatınızda Giyebileceğiniz Zarif Etek Modelleri Bir kariyer kadını olarak, her

0 102 21 Kasım 2019