40 Yaş Ve Üstü Cilt Bakım Önerileri

40 Yaş Ve Üstü Cilt Bakım Önerileri Cildinize genç yaşlardayken bakmanız gerekir. Zaman içinde nemlendirin, doğru yiyin, güneşten koruyun. 40 yıl sonra, kırışıklıklar yıldırım hızında tırmanmaya başlar, vücut yaşlanır – cildinize daha aktif bir şekilde bakma zamanı.40 yaş ve üstü yaşlarda cilt bakım kurallarını, doğru bakımı nasıl seçeceğinizi ve hangi kozmetik prosedürlerin en etkili olduğunu anlatacağız.

İçeride Ve Dışarıda Nemlendirme

Yaşla birlikte cilt kurur, çünkü epidermal hücreler artık yeterli miktarda nem tutamaz. 40 yaşından sonra birçok kadın gerginlik hissi yaşar. Cildi nemlendirmek için, kozmetikçiler daha fazla su (günde en az 1,5 litre) içmenizi ve günlük diyette omega-3 asitleri (yağlı balık, fındık, zeytinyağı) açısından zengin yiyecekleri tüketmenizi önerir. Antienflamatuar özelliklere sahiptir, hücreleri içeriden besler ve kırışıklıkların oluşumunu ve cildin soyulmasını önler.

Cildi dışarı çıkarken nemlendirmeniz gerekir gündüz ve gece kremleri kullanın.

Yeterli Uykuyu Almak

Uyku eksikliği görünümü anında etkiler – geceleri hücrelerin en aktif olarak geri kazanılması ve enerji tedarikinin yenilenmesi. Gece vardiyasında çalışanlar, sabaha kadar uyumayanlar genellikle cildin soluk ve kötü göründüğü gerçeğiyle yüzleşir, cildiniz soluk renk haline geçer. 23:00 ve 02:00 arasında rejenerasyon döngüsünde bir tepe var. Bu nedenle, yüz derisinin ve vücudun bir bütün olarak gençliğini korumak adına, en geç 23: 00’te yatın ve zengin bir bileşime sahip bir gece kremi olan cilt restorasyonunu düzenleyen bir ürün kullanın.

Yüz jimnastiği Yapın

Şimdi yüz için yüz jimlastiği egzersizleri çok popüler. Sabah veya akşam günde sadece 5 dakika çeşitli etkili egzersizler yapın ve 3-4 hafta sonra şaşırtıcı sonuçları fark edeceksiniz. Yüz fitness video eğitimlerini internette bulabilirsiniz. Cildin sabahları canlı ve diri görünmesini sağlamak için bir buz küpü ile yüz jimlastiği yapabilirsiniz.

Bilinçli Tüketin

Hiç şüphe yok ki “ne yersen osun”, sağlık büyük ölçüde neyi ve nasıl yediğimize bağlıdır. Tabağınızda yağ, protein ve karbonhidrat bulunmalıdır.

40 yaşından sonra bir kadın için ideal bir ölçü, serbest radikallerle savaşmak için omega-3 yağ asitleri (karides, somon ve diğer yağlı balıklar) ve antioksidanlar (sebzeler, meyveler) tüketin.

Güneşten Uzak Dur

Ultraviyole ışınları kollajen ve elastini yok eder: cilt yaşlanmasını hızlandırır. Ayrıca, güneş yaşlılık lekelerine neden olabilir. Sıcak bir ülkede tatil yapıyorsanız, güneş kremi getirmeyi ve cildinize mümkün olduğunca sık uygulamayı unutmayın. En sıcak zaman boyunca gölgede kalmak en iyisidir.

Her kadın yüzünü güneş ışığından korumayı unutmamalıdır. Makyaj çantası güneş koruyucuya sahip olmalıdır. Şehir için, şehir dışında veya denizde – 30-50, – SPF 15 (Güneş Koruma Faktörü) ile bir krem ​​yeterli olacaktır.

kirk-yas-ustu-cily-bakimi