12 Haftada Planlı Kilo Verme Fikirleri

kilo verme fikirleri
Paylaş
 

Kahvaltıyı Aksatmayın
Sabahları kahvaltı yapmamak kilo vermenize yardımcı olmaz. Gerekli besinleri kaçırabilir ve gün boyunca daha fazla atıştırmalıklara yönelirsiniz, çünkü kendinizi aç hissedersiniz. Sağlıklı beslenme nasıl yapmalısınız göz atın.
Düzenli Yemek Yiyin
Gün boyunca düzenli zamanlarda yemek yemeniz çok önemli, kalorileri daha hızlı yakmanıza yardımcı olur. Ayrıca, fazla miktarda yağ ve şeker içeren yiyeceklerde atıştırma yapma eğilimini azaltır.

Bol Miktarda Meyve Ve Sebze Tüketin
Meyveler ve sebzeler kalori ve yağ bakımından düşük yiyeceklerdir, lif bakımından da yüksektir – başarılı kilo kaybı için 3 temel bileşendir. Ayrıca bol miktarda vitamin ve mineral içerirler.

Daha Aktif Ve Hareketli Olun
Aktif hareketli olmak, kilo vermenin zayıflamanın ve kiloları uzak tutmanın anahtarıdır. Çok sayıda sağlı olmanızı sağlamanın yanı sıra , egzersiz sadece diyetle önleyemediğiniz fazla kalorileri yakmanıza yardımcı olabilir. Hoşunuza giden ve rutininize uygun bir aktivitelerde bulunun.

Bol Bol Su İçin
İnsanlar bazen susuzluğu açlıkla karıştırırlar. İhtiyacınız olan bir bardak su olduğunda, fazladan kalori tüketebilirsiniz.
Yüksek Lif İçeren Yiyecekleri Tüketin
Çok fazla lif içeren yiyecekler, formda kalmanıza yardımcı olabilir, bu da kilo vermek için mükemmeldir. Lif sadece meyve ve sebze , yulaf, kepekli ekmek, kahverengi pirinç ve makarna ve fasulye, bezelye ve mercimek gibi yiyeceklerde bulunur.

Yiyecek Kalorilerini Etiketlerini Okuyarak Alın
Yiyecek etiketlerini okuyarak kalori özelliklerini öğrenebilir, daha sağlıklı seçenekler seçmenize yardımcı olabilir. Belirli bir gıdanın, kilo verme planınızdaki günlük kalori ihtiyacınıza uyup uymadığını hesaplamak için kalori bilgilerini kullanın.

Daha Küçük Porsiyonlar Tercih Edin
Küçük tabakları kullanmak, daha küçük porsiyonları yemenize yardımcı olabilir. Daha küçük tabaklar ve kaseler kullanarak, yavaş yavaş açlık çekmeden daha küçük porsiyonlarda yemeye alışabilirsiniz. Midenin beyine dolu olduğunu söylemesi yaklaşık 20 dakika sürer, bu yüzden yavaş yiyin ve tam hissetmeden önce yemeyi bırakın.

Yiyecekleri Yasaklamayın
Kilo verme planınızdan, özellikle de sevdiklerinizden hiçbir yiyeceği yasaklamayın. Yiyecekleri yasaklamak, yalnızca onları daha fazla istemenize sebep olur. Günlük kalori ihtiyacınıza sadık kaldığınız sürece ara sıra tedavinin tadını çıkarmanızın bir nedeni yoktur.

Abur Cuburdan Uzak Durun
Aburcubura takılmamak için, evde, çikolata, bisküvi, gevrek ve tatlı gazlı içecekler gibi abur cubur yememeye çalışın.Canınızın cekmemesi için bu tarz yiyecekleri fazla göz önünde bulundurmayın Bunun yerine, meyve, tuzsuz pirinç ve mısır patlakları, yulaflı biskiviler, tuzsuz veya şekersiz patlamış mısır ve meyve suyu gibi sağlıklı atıştırmalıkları tercih edin.

Alkol Tüketiminden Uzak Durun
Standart bir bardak şarap veya bira, bir çikolata parçası çok kalori içerebilir. Zamanla, çok fazla içmek kolayca kilo alımına katkıda bulunabilir.

Yemek Saatlerinizi Planlayın
Hafta içi kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği ve atıştırmalıklarınızı planlayarak yeyin ve kalori ihtiyacınıza uyun. Haftalık bir alışveriş listesi yapmayı yararlı bulabilirsiniz.

Bu yazı 71 kere okundu.

İş Hayatınızda Giyebileceğiniz Zarif Etek

iş Hayatınızda Giyebileceğiniz Zarif Etek Modelleri Bir kariyer kadını olarak, her

0 101 21 Kasım 2019