Yüz Şekline Uygun Bayan Güneş Gözlüğü Seçimi

Yüz Şekline Uygun Bayan Güneş Gözlüğü Seçimi

Yeni bir güneş gözlüğü almayı düşünüyorsanız, farklı güneş gözlüğü stillerinin çeşitli yüz şekilleri için tasarlandığını not etmek önemlidir . Neyse ki, genellikle her yüz şeklinde harika göründüğü düşünülen bir kaç güneş gözlüğü stili vardır. Bu yüzden seçim yapmakta zorlanabilirsiniz!
Hangi tarz güneş gözlüklerini giymeyi seviyorsun?

Yüz şeklinizi bilmek gerçekten önemlidir. Çünkü sizin için doğru güneş gözlüğü stilini belirleyebilirsiniz. Bu, temel olarak yüzünüzü en iyi şekilde tamamlayan ve yüzünüze uyum sağlayan güneş gözlük stilini seçmiş olacaksınız.

Kare yüz yapısına sahpseniz, oval, kedi gözü, yuvarlak, pilot, sarma ve kelebek stilleri gibi yuvarlak çerçeveli güneş gözlükleriyle en iyi görünür.
Düzgün bir kıvrımlı veya yuvarlak bir stilin elde edeceği mükemmel bir denge için yüzünüze zıt bir stil seçmek istiyorsanız. Yüzünüzü daha köşeli ve kare gibi yapacağı için ‘kutulu’ kenarlı stillerden kaçının.

Oval şekilli yüzler, yuvarlak, kedi gözü, pilot, oval, dikdörtgen ve kelebek stilleri gibi dikdörtgen çerçeveli güneş gözlükleriyle en iyi görünür.
Çoğu güneş gözlüğü stilleri oval bir yüzle iyi göründüğü için, mükemmel bir eşleşme için çok fazla seçenek var! Sadece yüzünüz için çok geniş olmayan bir stil bulduğunuzdan emin olun, aslında benzer bir genişlikte olmaları gerekir.

Yuvarlak şekilli yüzler, oval, yuvarlak, dikdörtgen, sarma ve wayfarer stilleri gibi geometrik çerçeveli güneş gözlükleriyle en iyi görünür.
Keskin kenarlı veya köşeli bir stil seçmek anlamına gelen yuvarlak veya kıvrımlı yüzünüze mükemmel kontrast sağlayacak bir stil seçmek istiyorsunuz. Yüzünüzün daha yuvarlak görünmesini sağlayacak şekilde yuvarlak veya dairesel çerçeveli stillerden kaçının.

Kalp şeklindeki yüzler, yuvarlak, kedi gözü, yarı çerçevesiz, pilot ve kelebek stilleri gibi parıltılı çerçeveli güneş gözlükleriyle en iyi görünür.
Bu özel yüz şekli için, yüz şeklinizi kontrast yapmaktan kaçının ve genellikle üste doğru daha geniş ve altta sivrilen stilleri arayın. Bu, kalp şeklindeki yüzünüzü iltifat ettiğiniz için harika olacak.

Elmas şeklindeki yüzler, tipik olarak geniş ve yüksek elmacık kemiklerinizi iltifat etmek için oval ve çerçevesiz gözlükler en iyi şekilde görünür. Yumuşak kıvrımlar içeren stilleri seçin ve elmacık kemiklerinizden daha geniş olmadıklarından emin olun!
Keskin kenarları olan stillerden kaçının çünkü bunlar yüzünüzü daha açısal gösterir, bu nedenle ‘yumuşatmayı’ hedeflemelisiniz.

Bu yazı 596 kere okundu.