ham mobilya aksesuar

Missoni Örgü Ürünleri Ve Firma Tarihçesi

Missoni-2020-koleksiyon
Paylaş
 

Missoni Örgü Ürünleri Ve Firma Tarihçesi İtalyan markası M Missoni duymayanınız yoktur.Ülkemizdede bir çok giyim firmasında ve online web sitelerinde ürünleri satılmaktadır. Kadın, erkek ve çocuk giyim, parfüm, mayo, ayakkabı ve aksesuar üretmektedir. Marka lüks kategorisine aittir ve İtalya’nın Missoni ailesine aittir. Marka 1953 yılında Ottavio Missoni ve eşi Rosita Jelmini tarafından kuruldu. Markanın ikonik ve ayırt edici özelliği zikzak desen baskısıdır. Şirket bugün kurucunun kızı Angela Missoni tarafından yönetiliyor.

Missoni Örgü Ürünleri Ve Firma Tarihçesi

Missoni gelişim tarihi

Markanın başarısının ana temeli, asırlık geçmişi olan bir ailedir. Ottavio Missoni, küçük yaşlardan itibaren atletizmle ilgileniyordu. Markanın kurucusu 1921’de Hırvatistan’da doğdu. 1939’da genç şampiyonluk unvanını kazandı ve tüm spor kariyeri boyunca sekiz ulusal ödül aldı. 2. Dünya Savaşı sırasında cephede savaşan Ottavio 4. yılında esir düştü.
Savaştan sonra, 1947’de Ottavio, arkadaşı Giorgio ile birlikte küçük bir triko atölyesi açtı. Başlangıçta Sporcular için eşofman yapmak için üç makineleri vardı. Hemen ertesi yıl Missoni’nin eşofmanları İtalyan atletizm takımının forması oldu.
İngiltere’deki Olimpiyat Oyunları sırasında Ottavio, Rosita Jelmini ile tanıştı. Kızın ailesinin kumaş üreten bir tekstil fabrikası vardı. 1953’te gençler evlendi. Düğünden sonra, yeni evliler, örme ürünler için küçük bir atölye açtıkları Lombardiya’ya taşındı. O zaman M Missoni markası doğdu. Çiftin üç çocuğu vardı. Bugün hepsi aile işiyle ilgileniyor.

Missoni kadın örgü giyim

Markanın ilk giyim koleksiyonu 1958’de Milano’da sunuldu. Gösterinin tanıtımı bir moda dergisinde yayınlanması halkın çok ilgisini çekti ve Missoni kıyafetleri talep görmeye başladı. İtalyanlar markaya dikkat çekmek için giyim hatlarında çeşitli renk ve genişlikteki şeritleri kullanmaya başladı. Çizim, modelin üzerine herhangi bir yönde yerleştirildi. Zamanla, şirket yüksek teknoloji örme tezgahları satın aldı ve tasarımcılar zikzak desenli kıyafetler yaratmaya başladı. Rosita Jelmini’ye göre, altmışlı yıllarda marka alışılagelmiş moda trendlerinden çıkıp kendi tarzını bulmaya çalışıyordu.

Missoni kadın örgü elbise modelleri

1967 koleksiyon fuarında markaya büyük bir başarı geldi. Defileden önce Rosita, modellerden elbiselerin şeklini bozarak sütyenlerini çıkarmalarını istedi. Ancak spot ışıkları altında kumaşlar yarı şeffaf hale geldi ve kızların çıplak vücutları izleyiciler ve basın tarafından ilginç karşılandı. Ertesi gün tüm gazete ve dergilerde gösteriyle ilgili yayınlar çıktı.

Markanın ilk butiği 1976’da Milano’da açıldı. Missoni erkek giyim serisi 1979’da piyasaya sürüldü ve moda endüstrisinde bir sıçrama yaptı. Missoni triko, en iyi tasarımcılar ve moda uzmanları tarafından en iyisi olarak kabul edilmiştir. Markanın koleksiyonları New York ve İngiltere’deki müzelerde sergilendi. Marka, 1983 yılında Milano’daki Teatro alla Scala’da sahnelenen Lucia di Lammermoor operasının sanatçıları için kostümler tasarladı ve yarattı. Markanın kurucusu Ottavio Missoni, devlete özel hizmetlerinden dolayı 1986 yılında İtalyan Nişanı ile ödüllendirildi.

Rosita Missoni, moda evinin yönetimini 1997’de kızı Angela’ya devretti. O zamandan beri Angela kreatif direktörlük yapıyor ve marka için yeni koleksiyonlar yaratıyor.

Marka geçmişi ve triko zikzak Missoni desenleri

Missoni için ana iki bileşen renk ve malzemedir. Ottavio Missoni, “Her zaman formlarda değil, kumaşlarda uyum aradık”
diyor. Missoni markası, renkli bir desenle uyumu sağlanır. Missoni zikzak. Uzun yıllardır modası geçmeyen ve Missoni’nin trikolarını süsleyen böylesine ilginç bir desen nasıl ortaya çıktı? Her şeyin oldukça basit olduğu ortaya çıktı. Ottavio ve Rosita işlerine başladıklarında, atölyelerinde yalnızca düz veya çizgili kumaşlar oluşturulabiliyordu. Daha sonra bir nakış makinesi aldıklarında baskıyı çeşitlendirip zikzak desenler yaptılar. Ancak zikzak dışında Missoni ürünleri mükemmel pürüzsüzlükleri ve kusursuz dikişleriyle de tanınır.

Missoni döşemelik örgü kumaş
Missoni çocuk örgü giyim

Markanın ünlü hayranları

Markanın hayranları, Alain Delon, Demi Moore, Sharon Stone, Kate Middleton, Halle Berry, Catherine Deneuve, Elton John, Jennifer Lopez, Johnny Depp, Mel Gibson, Julia Roberts ve diğer birçok yıldız gibi ünlüler.

Missoni ünlü tutkunları
Missoni 2020 Koleksiyonları

Marka, triko imkanlarının sınırlı olmadığını tüm dünyaya kanıtlamıştır. Kadın elbise koleksiyonu M Missoni 2020, şirketin konseptini tamamen doğruluyor. Modeller kadınsı bir tarzda yapılmıştır, kusursuz dikiş estetiği mükemmel kaliteye sahiptir. Missoni elbisesiyle sahile gidebilir, çizgili desenli tamamen aynı imzalı mayoyu alabilir veya bir akşamınızı sosyal bir etkinlikte geçirebilirsiniz.

Missoni kadın örgü yazlık giyim

Yetenekli tasarımcılar tarafından yaratılan her parça, bir kadının zarafetini, karizmasını ve güzelliğini vurguluyor. Baskının çeşitli tasarımı, figür kusurlarını en üst düzeyde gizlemenize ve gerekirse göğüs, bel ve bacak uzunluğunu görsel olarak azaltmanıza veya artırmanıza olanak tanır. Bu yüzden birçok ülkeden stilistler Missoni kıyafetlerini seviyor.

Missoni erkek çizgisi, klasiklerin tanıdık çerçevesi için gerçek bir meydan okumadır. Cesur renkli baskıdaki zikzak ve şeritler, erkek giyiminin daha eğlenceli ve abartılı görünmesini sağlar. Erkekler için Missoni kıyafetleri sizi kasvetli sonbahar ve kış akşamlarında neşelendirebilir, size evinizde rahatlık ve rahatlık hissi verir.

Missoni kadın örgü giyim
Missoni erkek örgü triko kazak
Missoni erkek örgü kazak
Missoni kadın örgü desenli elbise
Missoni çocuk örgü giyim
Missoni Örgü Ürünleri Ve Firma Tarihçesi

Bu yazı 19 kere okundu.
  • Site Yorum

Yorumlara kapalıdır.

Oscar 2021 Ödülleri Korona Nedeniyle

Oscar 2021 Ödülleri Korona Nedeniyle Ertelendi. Koronavirüs salgını sadece sağlığı değil,

0 32 16 Ağustos 2020
Gece Nöbeti

Gece Nöbeti...

16 Ağustos 2020
Aslan Krallığı

Aslan Krallığı...

16 Ağustos 2020