Kot pantolon modelleri ve giyim stilleri

Kot pantolon modelleri ve giyim stilleri o kadar çok yönlü bir şey ki, erkek, kadın veya çocuk gardırobunun olmazlarından. Bugün kot pantolonlar her yerde giyilir, kotları herhangi bir gün için ve her durumda başarılı bir şekilde giyebilirsiniz. Günlük ofis iş kıyafeti, spor genç tasarımlar, kot pantolonlar gündelik yaşam tarzında herhangi bir duruma uygun olacaktır. Dar kotlar,salaş kotlar renkli baskılı olabilir. 2020 için denim dünyasındaki en modatrendler hakkında daha fazla bilgi vermeye karar verdik.

Son zamanlarda,2020 koleksiyonlarında denim hakkında tam bir inceleme yapalım. Şimdi başka yöne gideceğiz ve podyumdan normal gündelik hayata göz atalım günlük giyim tarzlarında neler popüler inceleme yapacağız. Günlük hayatta kotların, modelleri nedir, farklı kadınlarda sokakta nasıl göründüğüne bir göz atalım.

Muz kot pantolon modelleri

“Muz kot pantolon” annelerimizin gençlik günlerinde popüler olan bir kot modelidir. 80’lerin ikonik bir modeli, genel olarak kot pantolonun sadece ülkemizin genişlinde ortaya çıktığı zamanlardan. Böyle bir modelin ayırt edici özellikleri gerçekten bir muz şekline benziyor olması olabilir: yüksek bel,kalçalarda yeterli hacim ve daralmış bir ayak bileği.

İlginç bir şekilde, “pürüzlülüğüne” rağmen, muz kot pantolon figürü oldukça kadınsı görünür, çünkü ince bele vurgu yaparlar ve kalçalardaki yuvarlaklığı arttırırlar. Bu yüzden özellikle kıvrımlı vucut şekilline sahip kadınların bu modele dikkat etmeleri gerekir, ancak düz bir vücut şekline sahip uzun, sıska kızlar için mükemmeldir. Balmain, Alberta Ferretti, Isabel Marant podyum tanıtımlarında 80’lerden muz kot pantolon model tanıtımlarını gördük.

Kot pantolon modelleri
Kot pantolon modelleri
Kot pantolon modelleri

Taşlanmış Kot Pantolon

Aynı 80’ler ve yine doğrudan bir hit! Geçmiş dönemden taşlanmış denim 2020’de inanılmaz derecede popüler. Moda döngüseldir ve bu iyi bilinir, şimdi tasarımcılar 80’lerin dönüm dönemine dönmeye başladılar.

Daha önce yapay sürtünmeli kotlar modadaysa, şimdi beyaz kottaki favori gerçekten “taşlanmış gibi” ağartılmalı, lekelenmeli ve boya ile boyanmış kot pantolon modelleri bu sezon moda.Aynı zamanda, denim rengi klasik çivit maviden açık maviye kadar değişebilir ve tasarımcı Rachel Comey’in yeni koleksiyonları arasında taşlanmış suyu yeşil renklerde görüyoruz. Stil de farklı olabilir, ana şey beyaz lekeler ve lekelendirilmiş pantolon modelleri

Kot pantolon modelleri
Kot pantolon modelleri
Kot pantolon modelleri

Beyaz Kot Pantolon

Birçoğu için yaz aylarının en sevilen modellerden biri beyaz kot pantolondur. Çok yönlüdürler, spor ayakkabı ile giyilebilir, beyaz kot pantolon temiz kalabilmesi için özen isteyen bir renk olsada, kuru havalarda harikalar. Açık renkler dolgun olabilir, bu nedenle ideal beyaz kot pantolon modelini vücut şeklinize uyan bir kesim ile seçin.

Tasarımcılar sadece beyaz kot pantolon değil, aynı zamanda diğer yaklaşık tonları da giymenizi önerir: fildişi,krema ve vanilya renk tonlarında kot pantolonlarıda tercih edebilirsiniz (Alexander Wang, Alberta Ferretti ve Zadig & Voltaire) koleksiyonlarında bulabilirsiniz.

Kot pantolon modelleri
Kot pantolon modelleri
Kot pantolon modelleri