Giyim Tarzı Nedir? Kendi Tarzında Giyinmek Neden Önemlidir?

İlk olarak, bir giyim tarzının ne olduğunu belirlemeye çalışalım.

Bu nedenle, giyim tarzı, birçok şeyi, seti ve giysiyi, belirli kategorilere veya türlere ayırabileceğiniz belirli bir özellik grubudur.

Stil, yaş, sosyal ve maddi durum, milliyet ve zihniyet, yaşam tarzı ve iş, müzikal tercihler, dini inançlar, fizik ve çok daha fazlası gibi çeşitli faktörlere bağlıdır.

Yine de, hangi stilin size yakın olduğuna karar vermek neden bu kadar önemlidir? Her şeyden önce,alımlı ve iyi giyinmek kendinizi iyi hissetmeniz için bu gereklidir, giyim tarzınız dışarıya kendinizi yansıtır. Hoş bir görünüm olarak, kendi tarzınızı bularak, mağazalarda kıyafetlerle sonsuz sıralarda kaybolmayacaksınız ve neye ihtiyacınız olduğunu bilerek gerekli alımları kolayca yapmaya başlayacaksınız.

Dünyada birçok stilistik trend var, aşağıda ana olanları ele alacağız: klasik stil, gündelik, spor stili, boho, etno, grunge, romantik stil, minimalizm, eklektizm, yeni görünüm, keten tarzı, pijama tarzı, Retro tarzı ve askeri tarzı.

giyim tarzlari

İş Giyim Tarzı

İş ortamında belirli klasik stiller ve iş ortamına uyumlu giyim tarzları vardır. kısıtlama ve kısalık, yüksek kalite ve belirli bir temellik ile karakterizedir. Bu tarz giysiler özellikle öğretmenler ve ofis çalışanları, bilimsel konferanslar ve toplantılar için iyidir.

Klasik stil,çok açık dekolte, fırfırlar vb.Gibi kısa trendlerin tanıtımını ve parlak renkleri ve meydan okuyan baskıları kabul etmez. Siyah, gri, bej, koyu mavi bu stilistik tarzına özgü renkleridir. Basit kesim ve basitlik, ayrıntılar, kararlılık ve ılımlı tevazu.

Kısacası klasik stil belirli bir temeldir, 50 yıl önce,neyse şimdide tarz aynı kalacak. Bu tarz zamansız ve şık.

Gündelik Giyim Tarzı

Gündelik giyim, belki de dünyanın dört bir yanındaki modacıların en popüler stilistik trendlerinden biridir.

Gerçekten ne? İlk olarak, her zaman konfor ve rahatlık, güzel kumaşlar, stilleri kısıtlamamak, biraz yumuşaklık ve esneklik. Gündelik giyim tarzında temel giyim tarzları şunlardır: kot pantolon, gömlek, tişört, kazak,sweatshirt, spor ayakkabı, karmaşık olmayan rahat ayakkabılardır.

Renk şemasına gelince, yukarıda belirtilen klasik tarzdan çok daha çeşitlidir, ancak parlak neon renkler mavi, yeşil, hardal sarısı vb.

spor giyim

Spor Tarzı

Bu kadar basit, sanırım, spor salonuna ve fitness’a giderken giyilen giyim tarzı gibi algılanmakta. Hayır ve tekrar hayır) Spor stili spor unsurlarını içerir, ancak spor kıyafetlerini içermez. Kapüşonlular, Tişörtler, şalvar pantolonlar, yürüyüş ayakkabıları, spor ayakkabıları, şapkalar ve sırt çantaları bu stilistik yönün temelidir. Spor stili rahat ve konforludur, bu kıyafet hareketleri kısıtlamaz ve şekle uymaz, hareket ve macerayı seven aktif insanlar için tasarlanmıştır.