Dünya’nın En Zengin Kadın Milyarder Yöneticileri

Dünya'nın En Zengin Kadın Milyarder Yöneticileri 1
Paylaş
 

Dünya’nın En Zengin Kadın Milyarder Yöneticileri

Dünyanın en genç kadın milyarderleri. Yaşları 19’dan 50’ye kadar değişiyor. Bazıları kendi servetlerini kendileri yaptılar, diğerleri ise aile işini miras aldı. Bu olağanüstü genç kadınların milyarderliklerini nasıl kazandıklarını öğrenmek için okumaya devam edin.

Dünya'nın En Zengin Kadın Milyarder Yöneticileri 2

Holly Branson

Holly Branson 3,8 milyar dolar değerinde. Babası girişimci Sir Richard Branson. Nörolojide uzman olduğu tıp okuluna gitti. Okuldan sonra Chelsea ve Westminster Hastanesinin nöroloji bölümünde çalıştı. Aynı zamanda dünya çapında insani işler yapıyor.

Dünya'nın En Zengin Kadın Milyarder Yöneticileri 3

Marie Besnier Beauvalot

Marie Besnier Beauvalot, 34 milyon dolar değerinde 2.5 milyar dolar. Lactalis adında bir Fransız mandıra şirketini miras aldı. O ve iki kardeşi şirketin% 100’üne sahip. Président brie peyniri yapıyorlar, bu da şirketin popüler olmasını sağlıyor. Şirket batı Fransa’da Laval merkezli.

Dünya'nın En Zengin Kadın Milyarder Yöneticileri 4

Serra Sabanci

Serra Sabanci 39 yaşında 1,1 milyar dolar değerindedir. Türkiye’nin en büyük finans ve sanayi holdingi olan Sabancı Holding’in hissedarı ve yönetim kurulu üyesidir. Türkiye’nin en zengin 28 kişisidir. Portsmouth Üniversitesine gitti ve İstanbul Bilgi Üniversitesi İktisat Bölümünden onur derecesiyle mezun oldu.

Dünya'nın En Zengin Kadın Milyarder Yöneticileri 5

Ana Lucia de Mattos Barretto Villela

3,6 milyar dolar değerinde seveti olan 41 yaşındaki Ana. Büyük dedesi, Brezilya’nın en büyük bankalarından biri olan Itau’yu kurdu. Banka, Unibanco ile birleşti ve birlikte Latin Amerika’daki en büyük devlet dışı banka olan Itau-Unibanco olarak biliniyorlar. Brezilya’da yaşayan en genç kadın milyarderdir ve bu yüzden yaşam için kurulmuştur.

Dünya'nın En Zengin Kadın Milyarder Yöneticileri 6

Lee Seo Hyun

Lee Seo-Hyun, 1.3 milyar dolar değerinde olan 41 yaşındaki Lee Seo-Hyun. Bir tekstil üreticisi olan Cheil Industries’in başkanı. Seo-Hyun şirketi moda işine kimyasallar üretiyor. Daha sonra Colombo Via Della Spiga’yı satın aldı. Ayrıca Samsung SDI ve Samsung Everland ile bir araya geldi ve onları önde gelen enerji depolama çözümleri üreticisi haline getirdi.

Dünya'nın En Zengin Kadın Milyarder Yöneticileri 7

Aerin Lauder

Aerin Lauder 46 yaşında ve 1,85 milyar dolar değerinde. Estée Lauder hattının bir mirasçısı. Ayrıca AERIN adlı kendi moda, parfüm, kozmetik ve mobilya hattına da sahiptir. Estée Lauder Şirketi söz konusu olduğunda, 16 milyon hisse sahibidir.

Dünya'nın En Zengin Kadın Milyarder Yöneticileri 8

Tamara Ecclestone

Tamara Ecclestone, 32 yaşındaki mirasçı, sosyetik ve televizyon kişiliği 3.6 milyar dolar servete sahip. Babası, Formula 1 Grubu’nun genel müdürü olan milyarder Bernie Ecclestone’dur. Sky Sports Italia için bir sunucu olarak çalıştı ve diğer yarış yapımlarında yer aldı. 2013 yılında Tamara, eski nişanlısının basın mensuplarına “samimi sırları” satmadığı için 200.000 £ ‘a şantaj yapmaya teşebbüs ettiği ortaya çıktığında, farklı türden manşetlere imza attı. Derek Rose mahkum oldu ve şantaj girişiminde dört yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Dünya'nın En Zengin Kadın Milyarder Yöneticileri 9

Petra Stunt

Petra Stunt, milyarder Bernie Ecclestone’un diğer kızı. Kız kardeşi Tamara gibi, aynı zamanda bir moda tasarımcısı olduğu kadar, bir sosyalite ve model. Milyoner işadamı James Stunt’la 2011’de 12 milyona yakın olduğu iddia edilen bir düğünle evlendi. Geçtiğimiz günlerde, çiftler emlak maceralarını, mega-yapımcı Aaron Spelling’in eski malikanesini satın alarak 200 milyon dolar karşılığında listelediler. Yine de kız kardeşi Tamara gibi, Petra da bazı gölgeli karakterlerle şanssızlık yaşadı. 2014 yılında, konağı yenilemeye yardımcı olmak için kiraladığı kişi tarafından 1,6 milyon sterlinden bağlandığı ortaya çıktı. Sonunda Yikes’e mahkum oldu!

Dünya'nın En Zengin Kadın Milyarder Yöneticileri 10

Dylan Lauren

Tasarımcı Ralph Lauren’in kızı Dylan Lauren 4,7 milyar dolar değerinde. Dünyanın en büyük şeker dükkanı olan Dylan’ın Candy Bar’ı açtı. Babasının ayak izlerini izlememeyi seçse de, 2011 yılında Paul Arrouet ile evlendiğinde düğün elbisesini tasarlamasına izin vermişti. Giysilerle uğraşmaktan çok şekerlemeyi tercih ediyor gibi görünüyor.

Dünya'nın En Zengin Kadın Milyarder Yöneticileri 11

Dia Dipasupil/WireImage

Temmuz 2018’de, Kylie Jenner , kendisinin en genç kendi yarattığı milyarder olmaya başladığını ilan eden Forbes dergisinin kapağında yer aldı . Kim Kardashian’ın 20 yaşındaki gerçeklik televizyon yıldızı ve üvey kız kardeşi, Kylie Cosmetics adlı çirkin popüler kozmetik ürün serisine sahip ve üç yıldan kısa sürede 900 milyon dolar kazandı. “Kendi kendine yapılan” unvanı hızlıydı, sözlük.com “hayatta başarılı olmadı demektir” terimini tweetledi. Her iki durumda da Kylie çok zengin bir genç kadın.

Dünya'nın En Zengin Kadın Milyarder Yöneticileri 12

Amanda Hearst

Amanda Hearst, 8,7 milyar dolar değerindedir ve Hearst Corporation’ın sahibidir. Başlangıçta büyük büyükbabası tarafından kuruldu. Yavru değirmenlerde yavruların kötü muamelesini önleyen Friends and Finn adlı bir organizasyon kurdu. Hayvan hakları konusunda olumlu bir mesaj vermek için kar amacı gütmeyen kuruluşlarla çalışıyor.

Dünya'nın En Zengin Kadın Milyarder Yöneticileri 13

Athina Onassis

Athina Onassis, meşhur Yunan milyarder Aristoteles Onassis’in son hayatta kalan soyundan geliyor ve onun tarzı ikon Jacqueline Kennedy Onassis’in torunu ile evliliğini yapıyor. 18. yaş gününden itibaren 800 milyon dolarlık mirasını ünlü olarak aldıktan sonra, bir noktada 5 milyar dolar değerinde olduğu tahmin ediliyor. Bununla birlikte, son yıllarda, mirasçıların daha zor zamanlara düştüğü görülüyor ve servetinin abartılı yaşamına yaptığı harcamalar ile 100 milyon dolarlık boşanma eski kocasına olan boşanma masrafları arasında servetinin hızla azaldığı yönünde spekülasyonlar var. Yunanistan’ın ülkesindeki medya bile mirasçıların mali durumu üzerine spekülasyon yapıyor, “Athina Onassis Milyarder Anymore Olamasın!” Başlıklı bir manşetle!

Kaynak:idolator.com

Bu yazı 376 kere okundu.
  • Site Yorum

Yorumlara kapalıdır.

Yüz Şekline Uygun Bayan Güneş

Yüz Şekline Uygun Bayan Güneş Gözlüğü Seçimi Yeni bir güneş gözlüğü

0 336 4 Temmuz 2019