Ana Sayfa Güzellik Vücudunuza Dövme Yaptırmadan Önce Bu Yazıyı Okuyun

Vücudunuza Dövme Yaptırmadan Önce Bu Yazıyı Okuyun

33
dovme-yatirmadan-once-bilmelisiniz

Vücudunuza Dövme Yaptırmadan Önce Bu Yazıyı Okuyun En büyük kitleyi çeken trend dövme. Kadınlar ve erkekler fark etmez; her biri vücuttaki dövmelerle kendini ifade eder. Ama bunu yapmadan önce dikkatlice düşünmelisin çünkü şimdi senin bir parçan olacak. Önerilerimizi dinleyin.

Esra Çoruh dövmeler hakkında bilmeniz gerekenleri HT Cumartesi günü için yazdı. Önüm, sırtım, sağım, kısacası vücüdun her yerine yapılan dövme var; herkesin dövmesi var. Kendimize koridorlarda dövmeler gösteriyoruz. Dövme tasarımcıları için telefon değişimi de günlük aktivitelerimizden biridir. Dövmeyle ilgili merakım oğlumun adı bileğime yazdırdığımda başladı.

“Başladın mı? Bulaşıcı hastalık nasıl; yardım edemezsin ama başkalarını dövme yaptırmaya ikna etmeye çalışıyorsun! Aslında, dövme yaptırmak gerçekten zor ve kararsız bir süreçtir. Daha sonra pişman olur ve silmek için büyük zorluklara katlanırsınız, dikkatlice düşünün ve dövmeyi vücudunuza ondan sonra yaptırın. Bunu ikinci dövmemde fark ettim; Lazer dövmesinin çıkarılması acı verici ve uzun bir süreç olduğu için pişman oldum. Ama her zaman zevkle giyeceğinizden eminseniz, bu dövmeyi yapmaya hazırsınız demektir.

SONRADA PİŞMAN OLMAYIN İYİ DÜŞÜNÜN

“Daha sonra dövmeyi sevmezsem silerim” demeyin düşündüğünüz kadar silmesi kolay bir iş değil. Bazen sonuç yanlış olabilir sildirlemeye bilirsiniz. Lazerle silmek pahalı, acı verici ve uzun ömürlü bir yöntemdir. Lazer ışığı siyahları daha kolay yok edebilir, ancak kırmızı, yeşil ve mavi gibi renkleri kaldırmak zor olabilir. Bu prosedür deneyimli dermatologlar tarafından yapılmalıdır. Dövmeyi silmek yerine, çeşitli desenlerle de kaplayabilirsiniz. Ama bir dövme sanatçısı çok iyi olmalı.

dövme yaptırmadan önce bunları bilin

DÖVME YAPMAYA KARAR VERDİNİZ Mİ? HAZIR MISINIZ?

Kafanızda tasarladığınız dövme deseni ile ilgili kararınızı açıklayın. Beğenmeniz önemlidir; Etrafınızdakilerin görüşlerine dayanarak karar vermeyin.
Sosyal yaşamınızı, pozisyonunuzu ve iş ortamınızı dikkate alın. Ciddi bir durumdaysanız, elbisenizi tuttuğunuz yere dövme yaptırmanız daha mantıklı olabilir.
Kişiliğinizi yansıtan veya size mantıklı olan dövmeler bulun ve hatta kendiniz çizmeye çalışın. Bu konuda bir dövme tasarımcısından yardım alabilirsiniz.
Hazır modelleri seçmeyin, dövmenin size özgü olması çok önemlidir.
Özellikle beğendiğiniz bir stil seçin ve dövme sanatçısı bunu görecektir. Portföyünü kontrol edin, farklı dövme stillerini karşılaştırın. Sabırlı ol!
Örneğin, Japonca veya Çince bir kelimenin yazımını seviyorsanız ve dövmesini istiyorsanız, iyi bir Türkçe çevirmene sorun. Unutmayın, dövmenizin önemi etkisini arttırır.
Vücudun hangi kısmına dövme yapmak istediğinize karar verin. En çok güvendiğiniz ve sizi rahatsız etmeyeceğiniz bölgeyi seçin. Tasarımdan emin değilseniz, önce geçici bir dövme yaptırmayı deneyin.
Dövme yatırmadan önce, bundan 10 yıl sonrasını düşünün; Seçtiğiniz kalıp veya kelime sizin için hala anlamlı mı olacak? Sevgililerinin veya eşlerinin adını dövenler daha sonra pişman olabilirler. Unutmayın, aşkın bir süre sona erebilir!
Çizgi film veya çizgi film karakterleri yaptırmayı iyi düşünün: bu gerçekten sizin için bir şey ifade ediyor mu?
Zarif tasarımlar kadınlara sert erkek dövmelerinden daha iyi görünür.

bilek dövme modeli

POPÜLER TASARIMLAR VE ANLAMLARI

Hayvan Dövme tasarımı olarak seçilen hayvana saygı ve sevgiyi gösterir.
Kuş Özgürlüğü simgeler. Güvercinlerin, baykuşların ve kargaların dövmelerinin çoğu yapılır.

Dini semboller Ait olduğu dini sembolize eder. Dünyadaki en popüler dini dövme motiflerinden biri haçtır.
Kartal Erkeklerin çok sevdiği desenlerden biri. Gücü simgelemektedir.
Vesika Bir aile üyesinin portresine sahip olmak da çok popüler. Bu kişiye sevgi ve saygı ifadesi …
Güneş Birçok medeniyet için güneş hayatın anlamıdır.
Masallardan Temalar Melek ve prenses gibi masal diyarına benzeyen desenler özellikle kadınlar tarafından beğeniliyor. Çocuğun içimizdeki ifadesidir.
Çiçek Kadınların çok sevdiği tasarımlar arasında. Romantizmi ve doğaya olan sevgiyi yansıtır.
Meleğin kanatları Ölen bir kişinin sonrası yapılan melek kanatları şeklinde bir dövme, bu kişiye olan sevgiyi sembolize eder.
Yıldızlar Birçok anlamı var; Astrolojiyi, gerçekleştirilecek şeyleri, hayatta bir değişikliği gösterir.

Dövmede Çılgınlığa Varan Tasarımlar
çılgın dövme modelleri
çılgın dövme modelleri
çılgın dövme modelleri
çılgın dövme modelleri