Ana Sayfa Güzellik Ofis için doğru makyajı nasıl seçmelisiniz

Ofis için doğru makyajı nasıl seçmelisiniz

48
ofis-makyaji-nasil-olmali

Ofis için doğru makyajı nasıl seçmelisiniz Kadınlar, kendilerini daha güzel göstermek için bir düğün veya davet makyajını doğru şekilde nasıl uygulayacaklarını öğrenmek için her zaman makyaj fikirlerini incelerler. Peki ya ofis makyajı? Bu iş için hangi tarzın ve makyajın en iyisi olduğunu gerçekten biliyormusun?

Gün boyu bir randevu mu yoksa akşam yemeği mi planlıyorsunuz ve bu akşam hiç pişmanlık duymadan makyajın tüm detaylarını düşündüğünüzü söyleyebilir misiniz? Harika, o zaman size zaman kazandıracak ve size en iyi makyaj fikirleri sunacağız.

Ofis makyajı ve akşam makyajı

Açıkçası, arkadaşlarla buluşmanın, romantik bir akşam yemeğinin veya aile düğününün makyajı iş makyajından farklıdır. Cumartesi gecesi makyaj yaparken kullandığınız makyaj, her zaman gelecek Pazartesi ofise gittiğinizde seçtiğiniz makyaj olmayabilir. Bu durumun pek çok nedeni var. Öncelikle hayatınızda çok önemli bir faaliyetten bahsediyoruz: iş hakkında. Doğru imajı yaratmak için kozmetik kullanmalısınız: ciddi, sorumlu ve çekici çalışanlar. Makyajın gösterişli olmasına gerek yoktur, işe uygun olmalıdır.

İkinci neden ışık yansımasıyla ilgilidir: Bazı makyaj ürünleri gece veya yapay aydınlatma altında gözlerinize ve cildinize güzel görünür, ancak gün içinde kızların palyaço gibi görünmesini neden olabilir. Bu nedenle, size ofisi ortamında nasıl makyaj yapmanız gerektiği konusunda bazı özel ipuçları vereceğiz. Görünüşünüz büyük ölçüde yaptığınız işe bağlı olsa da, herkesin dikkate alabileceği bazı genel kurallar vardır.

Ofis işleri için makyaj

Eyeliner

Eyeliner

Eyeliner, en uygun fiyatlı kozmetik ürünlerden biridir ve güzelliğinizi vurgulamak için en önemli araçlardan biridir. Göz kalemi ve göz kalemi olmadan ifadelerin ifade gücünü karşılaştırın. Kirpik diplerine hafif görünür bir çizgi çekmeniz yeterli, farkı hemen hissedeceksiniz! Göz kalemi veya likit eyeliner’ın tek şartı, çizgiyi daha ince ve daha hassas tutmaktır. Doğruluk, ofis makyajının temel özelliğidir.

Maskara, her zaman maskara

maskara makyajı

Maskara bir makyaj aracıdır ve her zaman bir bayanın çantasında bulunmalıdır. Maskaranın eyeliner’ın en iyi arkadaşı olduğunu söyleyebilirsin, değil mi? Birbirlerini en iyi şekilde tamamlıyorlar. Kirpiklerin üzerine küçük bir rimel tabakası mucizevi bir etki yaratarak makyajınızı doğal ve çekici hale getirebilir. Her zaman temiz ve düzenlisin. Bu, sorumlu bir çalışan olmak için gerekli niteliklere sahip olduğunuz anlamına gelir!

Nötr tonun gölgeleri
makyaj renk seçimleri

Göz kalemi dikkatlice uyguladıktan ve kirpikleri hafif bir rimel tabakasıyla kapladıktan sonra, mükemmel göz makyajınızı tamamlamak için sadece gölgeler kalır. Açıkçası, eyeliner veya rimel kadar yeri doldurulamaz değiller. Senin görevin hafif bir vurgu yaratmak. Bu nedenle ideal seçenek, doğaldan yumuşak kahverengi veya pembe tonlarına kadar nötr tonlara geçmektir. Renklerle biraz deneyebilirsiniz, ancak aşırıya kaçmamaya dikkat edin! Sonuç, nötr tondan sapmayan bir kombinasyon olmalıdır.

Dudak parlatıcısı
dudak parlatıcı sürme

Birçok kadın kırmızı ruju sever. İyi bir görünüm ve dikkat çekmenin en iyi nedeni kırmızı ruj.Kırmızıyı nasıl sevemezsin? iş yeri için çok çarpıcı olabilir bununla birlikte, en sevdiğiniz kırmızı rujunuzu başka durumlarda kullanmak en iyisidir. Kendinize şu soruları sorun: Her gün kırmızı ruj sürmek istiyorsanız, ağır makyajınıza hangi renge uymasını istersiniz? Ayrıca birçok kırmızı ruj, cinselliğinizi, tutkunuzu ve ifadenizi artırabilir. İşyerinde bu niteliklerden sıyrılmak ister misiniz? Hangi kararı vermeliyim? En sevdiğiniz rengin doğru dudak parlatıcısını seçin ve çalışma ortamınıza uyun. Onun sayesinde dudaklarınız güzel ve doğal görünecek.