Doğal Yollarla Kirpikleri Uzatmanın Yolları

Doğal Yollarla Kirpikleri Uzatmanın Yolları Kirpikler gözlerimizin daha çekici gösteren tamamlayıcıdır. Kirpikleri sağlıklı güçlü ve doğal yiyeceklerle uzatabilirsiniz. İyi haber, kirpiklerinizi doğal olarak büyütmenin karmaşık olmamasıdır. Sadece ona nasıl bakacağınızı bilmeniz ve çok kolay olan bazı doğal ürünleri kullanmanız gerekiyor …güzel görünecekler!

Tabii ki, doğal ilaçlar uygulamadan önce, kirpiklerinizin dikkat çekici görünmesi için en önemli şeyin, onlara özenle bakmanız olduğunu bilmelisiniz. Her zaman yatmadan önce makyajı çıkarmalısınız.

kirpik uzatmanın yolları

Kirpik Doğal Olarak Nasıl Uzar

 1. Zeytinyağı
  Zeytinyağı geleneksel olarak saçların büyümesine yardımcı olmak için doğal bir ilaç olarak kabul edilir ve aynı zamanda kirpikler için de kullanılır. Kirpikleri güçlendirmeye ve hacim kazandırmaya yardımcı olan yüksek miktarda E vitamini ve oleik asit içerir. Uygulamak için pamuk topunu biraz zeytinyağı ile ıslatmalı ve göz kapaklarına ve kirpiklere uygulamalısın. Ertesi sabah bol su ile durulayın. Her gece bir kaç hafta tekrarlayın ve farkı görmeye başlayacaksınız.
 2. Vazelin İle Kirpik Büyütmek
  Vazelin kirpik uzatmak için etkili bir kremdir. Kirpiklerin büyümesine faydalı olan E vitamini içerir sık ve uzun kirpikler için ideal özelliklere sahiptir.
  Uygulamak için artık kullanmadığınız eski bir rimel fırçası kullanmanız gerekir.Tüm kirpikleri iyi örtmeye özen göstererek makyaj gibi uygulayın. Her gece vazelin uygulayın ve yüzünüzü temizlerken sabahları iyice durulamayı unutmayın.
 3. Yeşil Çay
  Yeşil çayın sağlık için mükemmel olduğunu zaten biliyorsunuz, ancak kirpiklerinizi doğal olarak büyütmek için harici olarak da kullanabileceğinizi biliyor muydunuz ? Okuduğun gibi. Bu çayın kirpiklerin saç hücrelerinin daha güçlü büyümesini sağlayan antioksidanları var mı?

Uygulamak için biraz yeşil çay yaprağı alın ve ılık suyun içinde bekletin. Suyun renk değişikliğini fark edene kadar birkaç dakika bekletin. O sıvının içine bir pamuk topu batırın ve göz kapaklarınıza ve kirpiklerinize sürün. Sonra durulayın.

Başlangıçta söylediğimiz gibi, kirpiklerinizin güzel görünmesi için ideal, olan onlara dikkat etmenizdir. Bu yüzden takip etmeniz gereken bazı ipuçları var. Her şeyden önce, asla makyajla uyumayın. Makyaj temizleyiciniz yoksa, zeytinyağı ile pamuklu çubuk kullanabilirsiniz.

Ayrıca yüz temizleme rutininizi yaparken sabah göz kapaklarınıza masaj yapma alışkanlığı getirin. Bu kan dolaşımını iyileştirmeye ve nihayetinde kırpiklerinizin uzamasına yardımcı olacaktır. Sağlıklı bir yaşam sürün. Hem cildinize, gözlerinize, saçınıza iyi bakın dengeli yiyin,bol su için.

Tüm bu ipuçlarını takip ederek ve bu doğal ilaçları uygulayarak, bakışlarınız gür ve uzun kirpiklerinizle dikkat çekecektir.