ham mobilya aksesuar

Oscar 2021 Ödülleri Korona Nedeniyle Ertelendi

oscar-odullari-ertelendi
Paylaş
 

Oscar 2021 Ödülleri Korona Nedeniyle Ertelendi. Koronavirüs salgını sadece sağlığı değil, ticareti ve seyahati etkilemekle kalmıyor, aynı zamanda film endüstrisi de dahil olmak üzere geniş bir faaliyet yelpazesini etkiliyor. Hollywood, Oscar 2021‘in Şubat yerine Nisan ayında yapılacağını duyurdu. Tarih geçici olarak gelecek yıl 25 Nisan olarak planlanıyor. Film eleştirmeni şunları söyledi: Bu bekleniyor. TV dizileri gibi film yapımı da koronavirüs nedeniyle durdu. Amerika Birleşik Devletleri’nde, bu yeni hastalığın 2 milyondan fazla doğrulanmış vaka ile dünyadaki tüm ülkelerde en ciddi durum olduğunu hatırlıyoruz. Örneğin, hayranların dört gözle beklediği bir çok filmin prömiyerleri ertelendi.

“Black Widow”, “Mulan”, “Quiet Place 2” vb. 1 Ocak 2020 ile 28 Şubat 2021 tarihleri ​​arasında vizyona girecek filmler ödüllendirilecek. Akademi Dekanı David Rubin, ödülün devredilmesinin film yapımcılarının filmleri tamamlayıp yayınlamasını sağlayacağını söyledi. Aynı zamanda koronavirüs nedeniyle bazı filmlerin sinemalarda gösterilmemesine, hemen internete veya dijital ortama taşınmasına karar verildi. Ödül verme kuralları da değiştirildi. Netflix gibi yayın platformları için çekilen filmler artık Oscar’lar için uygun. “Klasik” kurala göre, ödül için yarışan film en az bir hafta Los Angeles, California’da bir sinemada gösterilmelidir. Ancak dünyadaki çoğu ülke gibi Melekler Şehri’ndeki sinema salonları da kapalıdır.

Film akademisyenleri, Amerika Birleşik Devletleri’nde artan ırkçı iddialar karşısında, ulusal ve etnik azınlıkların temsilini genişleterek ana film ödülü adaylarının listesini daha “kapsayıcı” yapmaya çalışacaklarını da sözlerine ekledi. Daha önce Oscar’lar, ödüllerin nadiren Afrikalı-Amerikalı aktörlere, yönetmenlere veya kadın yönetmenlere verildiği gerçeğiyle eleştiriliyordu.

Bu yazı 32 kere okundu.
  • Site Yorum

Yorumlara kapalıdır.

Oscar 2021 Ödülleri Korona Nedeniyle

Oscar 2021 Ödülleri Korona Nedeniyle Ertelendi. Koronavirüs salgını sadece sağlığı değil,

0 32 16 Ağustos 2020
Gece Nöbeti

Gece Nöbeti...

16 Ağustos 2020
Aslan Krallığı

Aslan Krallığı...

16 Ağustos 2020