ham mobilya aksesuar

Erkekler Neden Küpe Takarlar?

erkekler neden küpe takar
Paylaş
 

Erkekler Neden Küpe Takarlar Erkeklerin neden küpe taktıkları sorulursa, en yaygın cevaplar eğilim ve gelenek olacaktır. Küpe takmanın, iş veya güncel hayatta birçok durumda erkeklerin küpe takmalarını engellemez.
Hintli erkekler çağlar boyunca küpe taktılar. Hindu tanrılarının tehlikeleriyle tasvir edildiği de not edilebilir. Hint kültürünün bir parçası.
İncil’de küpelerle ilgili çeşitli referanslar da vardır. Hindistan’daki birçok kralın küpe taktığı bilinmektedir.
İnsanların, medeniyet var olduğu sürece küpeler ve halkalar taktığı düşünülmektedir. Güneydoğu Asya’da M.Ö. 3000 yılına kadar uzanan zamanda erkeklerin yeşim küpeleri bulunmuştur. Eski zamanlarda, erkekler Asur ve Babil gibi yerlerde toplumdaki yerlerini göstermek için küpe takıyorlardı. Aztek savaşçıları onları bir onur işareti olarak takarlardı.
Ayrıca kölelerin bile köleliğin sembolü olarak küpeler veya bilezikler giydiklerine inanılmaktadır.
Erkekler neden küpe takar? Aşağıda, Erkeklerin kulaklarını deldirmesinin en iyi nedeninin bir listesi yaptık.

Erkeklerin Küpe Takmasının En İyi Nedenleri

Erkeklerin küpe takmasının olası nedenlerini arıyordum ve konuyla ilgili birçok soru buldum. Bunlardan bazıları.
Neden erkekler her iki kulağınada küpe takarlar?
Erkekler takmalı mı?
Gençler hangi tarafta küpe takıyorlar?
Her iki kulağa da takıldığında ne anlama gelir?
Küpe takan erkeklerin trendi bitti mi?
Erkekler küpe takan erkekler için ne diyorlar?
Küpe takan erkeklerle ilgili yanlış bir şey var mı?
Aşağıda, Erkeklerin küpe takmayı seçmelerinin on nedeni vardır.
Modaya uygun. Birçok erkek moda trendi olarak yüzük takıyor. Birçok genç erkek, çekici ya da şık bulmak adına ya da görünüşlerini geliştirmek istedikleri için bir stil ifadesi olarak kulaklarına küpe takıyorlar.
Bir gelenek ya da gelenek olarak. Diğerleri bunu dinlerinde izlenen bir gelenek ya da gelenek olarak giyerler. Kulakları delme uygulaması, bazı çocuklar için üçüncü veya beşinci yılda yapılan Hindu uygulamalarından biridir. Bu tören insanları davet ederek ve ziyafetle kutlanıyor.
Bir durum sembolü olarak. Bazıları servetlerini sergilemenin bir yolu olarak elmas veya altın küpeler takıyor veya hatta zor zamanlarda yatırım yapabilecekleri güvenli bir yatırım olarak tutuyor.
Rol oynamak. Oynadıkları karaktere uygun olmak için kulaklarını delen birçok aktör var.
Kadınları çekmek için. Bazı gençler kulaklarını deliyorlar çünkü kızların küpeli erkekleri seksi bulduklarını düşünüyorlar.
O bir hediyeydi. Çoğu zaman, adam bir kız arkadaşı, karısı veya bir arkadaşından hediye olarak küpe almış olabilir. Böylece kulağına takmış olabilir, böylece onu takabiliyor.
Cinsellik veya tarzınızı işaretlemek. Bir kulağa küpe takmak (sağ lobda) genellikle homoseksüelliğin bir işareti olarak kabul edilir. Ancak insanları yanlış yönlendirmek için küpe kullanan suçlular da olduğu için bu sadece bir yanlış anlama olabilir. Bazı ebeveynler küpe takmanın erkeğin hippi göründüğünü düşünmektedir.
Fizik Tedavi. Birçoğu terapötik önemi nedeniyle küpe takıyor. Akupunkturdaki görme noktasının lobun merkezinde olduğuna inanılmaktadır. Bu nedenle, küpe takma uygulamasının bazı terapötik değere sahip olduğu düşünülmektedir.
Karşı çıkmak. Sonunda, birçok ebevynin çocuklarının küpe takmalarını istememeleride isyana sebep oluyor. İnsanlar yapmamaları talimatı verilen şeyleri yapmaktan hoşlanırlar. Birçoğu, küpe takmamaları kendilerini bireylerden kitlelerden ayıracağını düşünme eğiliminde olmalarına sebep olmaktadır.
Her bireyin ne giyip giymeyeceğini seçme hakkına sahip olduğuna kesinlikle inanıyorum.
Siz, bir erkek okyucu olarak küpe takıyor musunuz? Sebebin ne? Bayanlar, küpe takan erkekler hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyorum.

Bu yazı 240 kere okundu.
  • Site Yorum

Yorumlara kapalıdır.

Oscar 2021 Ödülleri Korona Nedeniyle

Oscar 2021 Ödülleri Korona Nedeniyle Ertelendi. Koronavirüs salgını sadece sağlığı değil,

0 35 16 Ağustos 2020
Gece Nöbeti

Gece Nöbeti...

16 Ağustos 2020
Aslan Krallığı

Aslan Krallığı...

16 Ağustos 2020