ham mobilya aksesuar

Arabayla Seyahate Çıkma Hazırlıkları

Arabayla Seyahate Çıkma Hazırlıkları
Paylaş
 

Arabayla Seyahate Çıkma Hazırlıkları Araba ile seyahat etmek rahat ve genellikle daha uygundur. Direksiyon başında kendini emin hissedenler araba sürüşünde kendine güvenenler tatillerini daha gezilebilir her yeri görebilmek adına için uzun rotalar seçerler.
Uzun bir yolculuğa arabayı hazırlamak, bir çok otomobil sahibinin yapması gereken bir çok işlem vardır. Çıkacağınız yolculuğun sorunsuz geçmesi için bu işlemler önemli unsurlardır. Özellikle çocuklarla bir seyahate hazırlanıyorsanız .
Sorumlu bir araç sahibinin her zaman teknik durumlara karşı müdahale edebileceği bir takım çantası olması gerekir.
Ancak deneyimli sürücüler bile bazen uzun bir yolculuk için bir arabanın nasıl düzgün bir şekilde hazırlanacağı konusunda tavsiyeye ihtiyaç duyar.

Yaz aylarında seyahate hazırlanırken dikkat edilmesi gerekenler

Uzmanlara göre aracı uzun bir yaz gezisine hazırlamak kolaydır. Pratik olarak çok fazla ek şeye gerek yoktur. Yaz aylarında yolculuk yapmak daha kolaydır ve yolda bir arıza olursa, yolda donmayacaksınız. Acil bir durumda acele etmeyegerek yok.

Modern arabalar uzun mesafelere dayanabilir. Durmaksızın ortalama binlerce kilometre yol kat edebilir. Ama insan bir makine değildir. Bu nedenle gündüz saatlerinde 700-900 km’den fazla sürülmemesi önerilir. Her şey yol yüzeyine bağlıdır: Yamalı veya bozuk bir yolla karşılaşırsanız yol alma önemli ölçüde yavaşlayacaktır.

Erken kalkmak, kahvaltı etmek ve yola devam etmek daha iyidir. Güneş henüz sıcaklığını göstermeden ve şehir trafine yakalanmadan. Karanlıkta bir otel veya park yeri aramamak gittiğiniz yerin durumunu gündüz gözüyle tespit etmek daha iyidir.

Araç hazırlama önerileri

Yılın herhangi bir zamanında, aracı uzun bir yolculuğa hazırlarken stepneyi kontrol etmeniz gerekir. Stepnenin ve diğer lastiklerinin havası tam olmalı ve aracınız için uyumlu olmalıdır. Aynı zamanda stepne takmak için gerekli anahtar setine sahip olup olmadığınızı da kontrol edin. Aracın tüm yağ, diğer hidrolik yağlarını,radyatör ve fıskıye suyunu kontrol edin. Aracın far (uzun kısa) ve stop lambalarını kontrol edin. Silecek lastilerinin camı iyi silip silmediğini kontrol edin. Şehirler arası yolculuklarda yaşanan bir sorunda benzin bitmesi deponuz yarının altına düştüğünde ilk gördüğünüz benzinlikten deponuzu dodurun ilerde alırım yanılgısına düşmeyin diğer benzinliğin ne kadar uzakta olduğunu bilmiyorsunuz.

Uzun bir yolculukta atıştırmalıklar

Yerleşim bölgelerine doğru yolunuz varsa, o zaman aç kalmazsınız. Her zaman bir mağazada veya kafede durabilirsiniz. Aynı zamanda, deneyimli gezginler şunları tavsiye ediyor: Uzun bir yolculuk sırasında su ve yiyecek temini olmalıdır.

Acil durumlarda

Yollar genelde altyapı açısından çok gelişmiştir: bir çok benzin istasyonu, servis ve otel var. Bu nedenle, uzun bir yolculuk sırasında araca bir şey olsa bile, neredeyse her zaman tamir edilebilir veya bir çekici çağırılabilir.

Bir arıza varsa, o zaman en basit şey İnternet’i açmak ve en yakın servisi aramaktır. Ardından bir çekici çağırın ve aracı tamir için arıza yaptığınız bölgenin en yakınındaki sanayiye götürün.

Bu yazı 24 kere okundu.
  • Site Yorum

Yorumlara kapalıdır.

Un Helvası Yapımı

Un Helvası Yapımı Lezzetli tatlılar bugünkü menüsünde un helvası yapıyoruz! Un

0 36 29 Ağustos 2020

Troll Dünya Turu

Troll Dünya Turu, Poppy ve Blanche’ın maceralarını konu alıyor. Dünyayı büyük

0 8 17 Ekim 2020
Aile Hükümeti

Aile Hükümeti...

17 Ekim 2020