ham mobilya aksesuar

Oturma Odası İle Mutfağı Birleştirme

Oturma Odası İle Mutfağı Birleştirme
Paylaş
 

Oturma Odası İle Mutfağı Birleştirme Evdeki konfor, tüm aile bireylerinin rahatı için önemli bir husustur. İnsanlar, evleri en iyi dekorasyon fikirlerine uygulayacak şekilde donatmak için ilginç fikirler aramaya başladı. Tasarımcıların aktif olarak kullandığı bu çözümlerden biri mutfak ve oturma odası düzenidir. Bu düzen, yeni evlerin inşası için bir kaç farklı işlevsel odayı birleştiriyor, ancak bir çok insan bunları eski evlerin düzenine göre düzenlemeye çalışıyor.

Oturma Odası İle Mutfağı Birleştirme

Yeniden evi bir dekorasyona sokup bu tarz tasarım yaratmak ciddi sorunlara neden olabilir, bu nedenle her şeyi eski durumuna geri getirmek zordur. Bu seçeneği seçmeden önce, mimari tasarımla ilgili bazı konuları göz önünde bulundurmaya değer. Oturma odası, dinlenme alanı mutfak ve yemek odası olacaktır. Bunları tek bir alanda birleştirmek istenmez, ancak bazı durumlarda böyle bir kombinasyon gereklidir ve önemli sorunları çözmenizi sağlar.
Mutfak ve oturma odası arasında bir duvar yoktur, bu da alanı düzenleme sisteminin tek bir odanın düzeninden tamamen farklı olduğu anlamına gelir. Bu düzen herkes için uygun değildir, ancak aşağıdaki durumlarda iyi bir seçimdir:

Oturma Odası İle Mutfağı Birleştirme
 • Dairenin küçük bir alanı vardır ve ihtiyacınız olan her şeyi mutfağa yerleştirmek imkansızdır;
 • Büyük bir aile özel bir evde yaşıyor ve ebeveynler ne yaparsa yapsın, çocukları sürekli denetlenmelidir;
 • Mutfak nadiren ya da hiç kullanım amacı için kullanılmıyor;
 • Yazlık sadece yaz içindir;
 • Bir kişi yemek yapmayı sever, becerilerini göstermek ister, tüm eylemleri evin geri kalanının ve misafirlerin önünde yapmak ister;
 • Ev büyük, her sakinin kendi kişisel köşesi var.
Oturma Odası İle Mutfağı Birleştirme

Bunlar sadece bazı olası seçimlerdir. Diğer birçok durumda bu düzen uygulanabilir. Örneğin, evin annesi mutfakta çok zaman geçiriyor. Diğer aile üyeleriyle de iletişim kurmak istiyor. Bununla birlikte, böyle bir plana karar vermeden önce, tek bir sitenin tüm avantaj ve dezavantajlarını göz önünde bulundurmaya değer. Yerleşim alanlarınını ve mutfakğı tek bir alanda birleştirmenin başlıca avantajları şunlardır:

Oturma Odası İle Mutfağı Birleştirme
 • Yaşam alanının akılcı kullanımı. Buraya üç bölge yerleştirilebilir: yemek pişirmek, servis için, eğlence ve sohbet için bir yer.
 • Mutfakta gerekli tüm mutfak eşyalarını, mobilyaları, aletleri düzenleyebilir, çalışma yüzeyini genişletmek mümkün hale gelir. Yemek yemede kolaylık. Sofra hazırlama kolaylaşır hemen masaya konur.
 • Pencere sayısının artması ve dolayısıyla doğal ışığın nüfuz etmesi.
 • Ev aletlerinden tasarruf. Tek bir büyük odada, mevcut herkesin izleyebileceği bir TV kurabilirsiniz.
 • Aile birlikte daha fazla zaman geçirebilir. Her şey ortada, bu da atmosferi oldukça keyifli kılıyor.
Oturma Odası İle Mutfağı Birleştirme

Her madalyonun arka yüzü vardır. Mutfak oturma odası değildir. Böyle bir alanın temel dezavantajları şu şekildedir: Yeniden tasarlama ve yenilemek için ek maliyetler. Zeminin, duvarların, tavanın yüzeyini yüksek neme dayanıklı malzemelerle değiştirmemiz gerekecek. Ses yalıtımı eksikliği. Orada bulunan herkes lavabo, davlumbaz, bulaşık makinesi ve diğer ekipmandan gelen sesleri duyacaktır. Yiyecek kokuları oturma odasına nüfuz edecek ve duvarlara, mobilyalara ve etraftaki nesneler tarafından emilecektir. Güçlü bir aspiratör, sorunun kısmen çözülmesine yardımcı olacaktır, ancak satın almak için ek maliyet gerektirecektir.

Mutfağı Odayla Birleştirmenin Yolları

Oturma Odası İle Mutfağı Birleştirme

Odanın şeklini ve boyutlarını dikkate alıyoruz Mutfağı oturma odasıyla birleştirmenin birkaç yolu vardır: kısmen dar bir açıklık, kısmen geniş bir açıklık ile tamamen. İlk seçenek, yalnızca odalar arasında taşıyıcı bir duvar olduğunda kullanılır ve düzenleyici belgelere göre, serbest bir geçiş düzenlemek mümkün değildir. İkinci ve üçüncü yöntemler, tek bir alanı düzenlemek için daha fazla fikir sağlar.

Oturma Odası İle Mutfağı Birleştirme

Mutfak ve oturma odası çok çeşitli boyutlara ve şekillere sahip olabilir. En yaygın olanları kare ve dikdörtgen alanlardır, ancak bir, iki, daha atipik köşeleri olan standart dışı seçenekler de vardır. Listelenen türlerin her birinin düzenine ayrı ayrı bakılmalıdır:

Oturma Odası İle Mutfağı Birleştirme
 • Dikdörtgen. Mobilyaları tek bir duvara yerleştirmek daha iyidir, bu da boş alanı arttırmayı mümkün kılar. Ayrıca uzmanlar, köşelerin kullanımını en üst düzeye çıkarmanıza izin veren g veya u şeklindeki düzenleri kullanmanızı önerir.
 • Meydan. Ada tipi bir yerleşim düzeni burada harika görünecek.Mobilyaları küçük gruplar halinde düzenleyerek alanı net bir şekilde planlayabilirsiniz.Burada L şeklindeki düzenlemenin kullanılması da uygundur.
 • Standart dışı. Yuvarlak, oval, trapez odalarda eşsiz bir iç mekan yaratabilirsiniz. Özel mobilyalar, bir niş sistemi, raflar kullanarak odada dik açılar yapmak mümkündür.
Oturma Odası İle Mutfağı Birleştirme
Oturma Odası İle Mutfağı Birleştirme
Oturma Odası İle Mutfağı Birleştirme
Oturma Odası İle Mutfağı Birleştirme
Oturma Odası İle Mutfağı Birleştirme

Bu yazı 32 kere okundu.
 • Site Yorum

Yorumlara kapalıdır.

Oscar 2021 Ödülleri Korona Nedeniyle

Oscar 2021 Ödülleri Korona Nedeniyle Ertelendi. Koronavirüs salgını sadece sağlığı değil,

0 32 16 Ağustos 2020
Gece Nöbeti

Gece Nöbeti...

16 Ağustos 2020
Aslan Krallığı

Aslan Krallığı...

16 Ağustos 2020