Evinizi Kendi Ellerinizle Nasıl Dekore Edebilirsiniz

Evinizi Kendi Ellerinizle Nasıl Dekore Edebilirsiniz Bir evin veya dairenin dekorasyonu bir kişi üzerinde psikolojik ve estetik bir etkiye sahiptir. Psikologlar uzayın rasyonel düzeninin stresi azaltmanıza izin verdiğini ve iç tasarımın duygusal durumu etkilediğini söylüyor.Oda sadece rahat değil, aynı zamanda şık olmalıdır. Ve burada, odanın nasıl dekore edileceği, mutfak ve koridor, oturma odası ve yatak odasına canlı bir görünüm vermek için kombinasyonların nasıl doğru bir şekilde yerleştirileceği, kendi evinizde sıcak bir konfor yaratmak için sorunu çözme ve uygulama fikirleri sunacağım.

evinizi-kendiniz-dekore-edin evinizi-kendiniz-dekore-edin

Bu hedeflere ulaşmak için, sağlam mobilyalar seçmek ve sadece çevre dostu malzemeler kullanarak yüksek kaliteli dekorasyon tasarımı yapmak yeterli değildir. Gerçekten de, güzel bir tasarımdan bile zamanla sıkılabilirsiniz, bu yüzden dekora dikkat etmelisiniz. Bu lezzetin yansımasını mümkün kılan dekoratif unsurlardır, ancak pratikte görüldüğü gibi, son rötuşları yapmak, son dekor veya ev aksesuarlarını seçmek çok daha zordur.

Dekorasyon ve oda dekore etme fikirleri

Dekor teknikleri,estetik bir görünüm oluşturmanıza, herhangi bir odaya özel bir ruh hali vermenize izin verir. Küçük unsurlar bile alanı değiştirebilir, evi gerçek bir sanat eseri yapabilir. Bu işteki en önemli şey düzenlemede bir hata yapmamaktır. Her şeyi önceden düşünmek, doğru dekoratif elemanları seçmek, konumlarına ve sabitleme yöntemine karar vermek gerekir.

Evdeki sade ve boş duvarlar odayı cansız ve dikkat çekici göstermeyebilir. Seçilen aksesuarlar sadece onu süslemelidir. Uyum yaratmak önemlidir. Her detayın, mevcut stille tutarlı olarak iç mekanı tamamlaması gerekir. Bir oda tasarlamak için herhangi bir küçük şey kullanabilirsiniz: çiçekler, vazolar, duvar rafları,resim ve tabloları duvarlarınızda süsleme aksesuararı olarak kullanbilirsiniz.

evinizi-kendiniz-dekore-edin evinizi-kendiniz-dekore-edin

Mutfak evin ayrı ve farklı bir bölümüdür

Tüm ailenin hayatında önemli bir rol oynar. Bu nedenle, ona özellikle dikkat edilir. Sadece daha rahat, ama aynı zamanda şık yapmaya çalışıyoruz. Bir tasarım seçerken, önce mutfak alanın özelliklerine bakılır. Yüksek nem, sabit sıcaklık değişiklikleri, yüksek düzeyde kirlilik ile karakterizedir. Gıda mutfakta depolanır, burada yemek pişirilir, bu da evin her tarafına yayılan çeşitli kokuların ortaya çıkmasına neden olur. Bu faktör çok önemlidir, çünkü bir kişinin eve girerken dikkat ettiği ilk şey budur. Bir yerde hamur işleri kokuyor, başka bir yerde et ve sebze Bu, güçlü bir aspretör ile önlenebilir.
Havalandırma koku problemini sadece kısmen ortadan kaldırır. Uygun bir aroma oluşturmak için dekoratif elemanlar kullanmak daha iyidir, örneğin, duvara kuru otlar çelenk asmak, kahve taneleri olan torbalar asmak ve pencere üzerine bitki ve çiçekler koymak daha iyidir. Ayrı olarak, fito duvarlarda durmaya değer. Dikey bahçe sadece orijinal bir vurgu yapmayı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda uygun bir mikro iklim oluşturur.

Alanı süslemek için birçok fikir var. Ancak sadece en karakteristik olanı düşünmeye değer: Tekstil. Dantel, peçete, sandalye örtüleri, tencere tutucular, havlular, önlükler, önemsemeleri saklamak için cepli duvar çantaları ile masa örtüleri. Sofra. Boyalı tabaklar, bardaklar, tabaklar. Mutfak eşyaları. Bıçak, doğrama tahtaları, çatal bıçak takımı, tava setleri. Rafları üzerlerine baharat kavanozları, kahve ve çay koleksiyonları ile renklendirin çekicilik katın. Yenilebilir dekor. Kurutulmuş sebzeler, mantarlar, kurutulmuş meyveler. Soğan, biber, çilek vb. Taklit yapay süsler. Rakamların koleksiyonları. Cüceler, kuşlar, çeşitli hayvanlar, kurgusal ve çizgi film karakterleri.

evinizi-kendiniz-dekore-edin

Oturma odası

Oda, tüm aile üyelerinin kullanımına yönelik ortak bir odadır. Bir dinlenme yeri düzenlemek için bir kanepe, rahat koltuklar, bir masa ayarlanır ve sohbetler için bir alan tahsis edilir. Bu oda için evrensel düzenler yoktur, ancak orijinal bir tasarıma, pratik mobilyalara ve rasyonel olarak donatılmış alana sahip olmalıdır. Oturma odası için dekor seçimi birçok kişisel faktöre bağlıdır.
boyutlar Yükseklik, toplam odaklanmayı genel düzenlemeyi etkiler. Bu nedenle, düşük tavanlı bir odada, çok seviyeli yapıları terk etmeniz gerekecektir. Küçük odalarda, görsellik azaltan nesneleri kullanmak uygun değildir.Küçük dairelerde, bir alan fonksiyonel alana hizmet eder, yemek odası, yatak odası, ofis olarak hizmet verebilir. Bütçe. azlığı nedeniyle pahalı dekoratif unsurları terk etmeniz gerekecektir. Ancak, istenirse, çeşitli teknikler kullanarak, burayı herhangi bir sorun yaşamadan kendi ellerinizle dekore edebilirsiniz.

Vurgulu bir duvar genellikle ilginç bir iç mekan yaratmak için kullanılır. Bunu yapmak için zıt renk, duvarkağıdı,aynalar tablolar Buna ek olarak, tasarım fikrinin bütünlüğünü vermek için çiçekler, insan siluetleri, ağaçlar, soyutlamalar şeklinde pervazlar kurabilirsiniz. Duvarları resimler, paneller, posterler, kendi fotoğraf koleksiyonlarınızla süsleyin. Burada farklı aydınlatma yöntemlerini göz önünde bulundurmak zorunludur.Oda ortasında avizeye duvar lambaları, zemin lambaları ekleyebilirsiniz. Bu, alanın ışıkla doldurulmasını sağlayacak, onu ve içindeki her şeyi daha çekici hale getirecektir. Çeşitli aksesuarların seçimi çok büyük, ancak ana unsurlardan biri tekstil. Dekoratif yastıklar, kilimler, perdeler iç mekanın ruh halini değiştirebilir.