Eviniz İçin Doğru Boya Rengi Nasıl Seçilir?

Paylaş
 

Eviniz İçin Doğru Boya Rengi Nasıl Seçilir?

Bir evin iç tasarımı tanımlanmasında ve oluşturulmasında ilk ve en önemli adımlardan biri de boya renginin seçilmesidir. Bu, sadece kişisel tercihlere bağlı bir durum değildir, bunun yerine, renklerin ve renk paletlerinin biribirine uyum bir seçim etkisi olması gerekir.
Tüm odalardaki tüm duvarlar için tek bir renk kullanılarak boyanmamalı ve böyle durumlarda, nadirdir ve duvarların renkleri çok daha karmaşık ve uyumlu renklere sahip olabilir. Bu yüzden, kullanmayı planladığınız renk paletini ve bu renklerin birbirleriyle nasıl etkileşime girdiğini düşünün.

Aynı renkte kalırsanız ve aynı renkteki farklı nüansları kullanırsanız, dekor sakinleştirici ve yatıştırıcı olacaktır. Yatak odası dekore ederken ilginç bir seçenektir.


Soğuk Ve Sıcak Renkler Arasındaki Ayrım
Bazı renkler örneğin mavi gibi soğuk sayılır. Bir oda daha geniş ve havadar hissetmek istiyorsanız bu renkler iyi seçeneklerdir. Diğer renkler turuncu veya kırmızı gibi sıcaktır. Bu odalar konuksever ve rahat hissettirir.

Dekorasyonda planladığınız alanın işlevine ve yaratmak istediğiniz ortamın türüne bağlı olarak, hangi renkleri kullanmak istediğinize ve serin ve sıcak tonları birleştirmek isteyip istemediğinize karar verin.

Nötr olarak kabul edilen renkler de vardır. Bunlar, zarif bir dekor yaratmak arzusu olduğunda sıklıkla kullanılır. Dolayısıyla, doğru görünümü sağlamanıza yardımcı olacağını düşündüğünüzde, oturma odasında veya çalışma odasında kahverengi, bej, beyaz ve diğerleri gibi tonları kullanmayı düşünün.

Boya Rengi Seçerken Kaçınılması Gereken Hatalar
Evinizi kendiniz dekore ettiğinizde ve özellikle de renk paleti oluştururken hata yapmak kolay. Boya rengini seçerken insanların yaptığı bazı hatalar var.
Örneğin, önce boya rengini seçmek büyük bir hatadır. Mobilyalar da dahil olmak üzere, mekanın nasıl dekore edileceği hakkında bir plan yapılmalı, tüm detayları yerinde yapmalısın. Böylece, hangi rengin diğer tüm unsurlara en uygun olacağına karar verebilirsiniz ve diğer kalıntıları duvar rengine uydurmak daha da kolaylaşacaktır.

Bu yazı 1447 kere okundu.

İş Hayatınızda Giyebileceğiniz Zarif Etek

iş Hayatınızda Giyebileceğiniz Zarif Etek Modelleri Bir kariyer kadını olarak, her

0 97 21 Kasım 2019