2020’de Ev İç Dekorasyonunda Moda Trendleri

2020’de Ev İç Dekorasyonunda Moda Trendleri Gelecek yıllardaki iç tasarım trendleri, doğal malzemeler, rahat mobilyalar, pastel tonlar ve çok daha fazlasını kullanarak insanlar için en rahat ortamı yaratma yönünde gelişmeye devam ediyor.
Belirli bir tarzda dekore edilmiş iç mekanlar yavaş yavaş arka plana dönüşüyor, kişiselleştirme şimdi geçerli. Yaşam alanlarının moda dönüşümünde, yaşam tarzına ve kişisel rahatlığa göre. Çoğu insan kentleşmiş bir ortamda yaşadığından ve çalıştığından, bir orman veya çayırın somut hissi kaybolur. Bu nedenle, çoğumuz gürültü ve betonlaşmanın arasında doğayı arıyoruz ve açıkça eklemlenmiş fonksiyonel tasarım konseptleri yaratıyoruz. Bu nedenle doğal elementlere duyulan ihtiyaç: geleneksel bir ağaç, taş, ışık kaynaklarının bolluğu, yeşil bitki grupları doğayı hatırlatan her şey.

2020-ic-dekorasyonda-yenilikler 2020-ic-dekorasyonda-yenilikler 2020-ic-dekorasyonda-yenilikler

İç Tasarım Stilleri

Kişisel alan yaratmak genellikle birey hakkında çok şey söyleyebilir. Modern bir insan için, evi gerçek bir güç ve ilham kaynağıdır, bu nedenle durum sahiplerin yaşam tarzına tamamen karşılık gelmelidir. Yeni on yılda, konut iç mekanlarında bireysel bir yaklaşım giderek daha fazla talep edilecektir. Rahatlık ve pratiklik de önemli bir rol oynar iç mekanın işlevsel dolgusu sadece sahiplerin ruh halini ve karakterini yansıtmakla kalmaz, aynı zamanda yaşam tarzlarını da geliştirmelidir.

Eko Tarzlar

Büyük kent sakinleri genellikle doğal bir estetiğe sahip değildir. Ecostyle doğaya geri döner ve biyofili doğa sevgisini karakterize eder. Çoğu insan, mümkün olduğunca çok doğal ışık kaynağı (büyük pencereler, birçok ayna) kullanarak, bazen oturma odaları ve yemek odaları için masif mobilyalar yerine hafif bahçe mobilyaları seçerek, iç mekanlarla yaşam alanlarını dekore ederek, kendileri için en sakin ve konforlu iç mekanı yaratmaya çalışır. Stabilize yeşil ve büyük canlı bitkiler yardımıyla evde yeşil bir vaha yaratabilir ve dekordaki tropikal baskıları kullanarak kompozisyonlarını alışılmadık bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Dekorasyon için seçilen malzemeler doğal kökenlidir ahşap, taş, bambu, beton veya mantar. Ecostyle, hasır veya kil yemekleri, taş bardak altlığı, Keten, ipek veya yün kumaşlar. Başka bir deyişle, estetik tüketim, sandalyenin veya camın nerede, kim tarafından ve nasıl yapıldığını önemsediğimizi ima eder.

Kombinasyon Stilleri

Başka bir deyişle, iç mekanda modern bir stil yaratırken eklektizme güvenir. Bu durumda, artık çok fazla özdeş sandalye veya çatal bıçak takımı aramanıza gerek yoktur. Herkes için değil, herkes için bir tasarıma ihtiyacımız var. Yaşam alanının organizasyonu, farklı stilleri, dokuları ve zamanı birleştirmek için tasarlanmıştır. Bu trendin favorileri oval şekiller ve düzgün çizgilerdir. Eklektizm en karmaşık stillerden biri olmaya devam ediyor, çünkü bir iç mekan oluştururken, ilk bakışta tamamen uyumsuz olan farklı tasarım öğelerinin kontrast ve düzensiz kullanımı arasındaki çizgiyi korumak bazen zor olabilir. Burada en fazla 3 stilden oluşan bir kombinasyon kuralına uymak en iyisidir. İç mekanınıza aşırı yüklemek ve daha sonra psikolojik rahatsızlık yaşamaktan daha fazla bir oran hissi gözlemlemek daha iyidir. Tarz arkadaşları da doğal malzemeler olarak kalmalıdır, açık renkler ve fonksiyonel mobilyalar. Mobilya ergonomik, kompakt boyutta seçilmelidir.

Minimalizm Nedir

İç mekanı yaratmada minimalizm, maksimum sadelik ve netliğe odaklanmıştır. İnsanlar artık evlerini gereksiz şeylerle doldurmaya çalışmıyorlar. İç mekanda sadece temel unsurlar kalır, bu da bu estetiğin gelişmesini sağlar. Böyle bir iç mekan, alışılmadık nesneler buluntular, örneğin heykel elemanları ile de zenginleştirilebilir. Ama yine de, bu tarzın tuhaflığı, alan ve ışık hissi veren kısıtlanmış doğal malzemelerin kullanılmasıdır. Örneğin, duvarların tasarımı tamamen farklı olabilir: dokulu sıvadan duvar kağıdına. Desen olmadan doğru renk kombinasyonunu seçmek önemlidir beyaz tabandır ve grafik gri kontrast olarak kullanılabilir. Cam, beton veya doğal taşı belirgin bir rahatlama ile de birleştirebilirsiniz.

2020-ic-dekorasyonda-yenilikler 2020-ic-dekorasyonda-yenilikler 2020-ic-dekorasyonda-yenilikler 2020-ic-dekorasyonda-yenilikler 2020-ic-dekorasyonda-yenilikler