Uzun Ve Bakımlı Saçlar İçin Yapmanız Gerekenler

Uzun Ve Bakımlı Saçlar İçin Yapmanız Gerekenler 1

Uzun, kalın ve ışıltılı saçlar her bakımlı kadının istek listesindedir.
İşte, beklediğiniz, sihirli, süper uzun saçlarınızın yolunu açacak bazı ipuçları.

1- 6-8 Haftada Saçlarınızı Dikkat Çekici Ve Sağlıklı Hale Getirin.

Uzun Ve Bakımlı Saçlar İçin Yapmanız Gerekenler 2

Saç uzatırken,saçlarınızın uçlarından kestirin dememiz size garip görünebilir, ancak ister inanın ister inanmayın, saçların uç kırıklarını ketirmek sağlıklı bir büyümenin yolunu açar. Kırık saç uçlarınızı kestirmek saçlarınızı doğal olarak uzamasına bir etken değil saç dökülmesini ve sağlıksız saç büyümesini önler.

2- Sıcak Yağlı Saç Derisi Masajı

Uzun Ve Bakımlı Saçlar İçin Yapmanız Gerekenler 3

Saçınıza masaj yapacak kadar kendinizi şımartın. Bu saçınıza en iyi gelecek ve gerçekten de işe yarıyor!

Herhangi bir yağ tedavisini uygulayın, kafa derisine sürtün, biraz bekleyin, farkı göreceksiniz. Saçlarınızı anında daha kalın ve daha yumuşak hissedecektir.

Jojoba yağı, hindistancevizi yağı, zeytin yağı veya başka herhangi bir yağ mucizeler yaratacaktır; Sadece ısıtın ve iyice uygulayın.

3- Yumurta Beyazları Gidermek İçin İdealdir.

Uzun Ve Bakımlı Saçlar İçin Yapmanız Gerekenler 4

Yumurta her zaman bulunabilen ve ucuz olan bir çözümdür.Yumurta saçları güçlü yapar, kırılmayı önler, yumuşak yapar ve büyümesine yardımcı olur. Yapay kimyasal ürünler saçını soyarken, yumurta onarımı ve yenilenmesini sağlar. Yağlı ya da kuru saçlara sahipseniz, muhtemelen saçlarınız için en iyi tedavi, sarılardan oluşan bir maskedir. Yumurta sarısı kuru uçların nemlenmesine yardımcı olur ve aynı zamanda saç kırılmasının giderilmesine yardımcı olur.

4-Su İçmek

Uzun Ve Bakımlı Saçlar İçin Yapmanız Gerekenler 5
“Günde 8 bardak” kuralını takip ediyor musunuz? hayırise, şimdi başlasan iyi olur!

Su, saç büyümesi ve sağlığından sorumlu olanlar da dahil olmak üzere vücudumuzun her hücresi için ana enerji kaynağıdır. Aynı zamanda onlara gerekli saç vitaminlerini sağlar. Su aynı zamanda vücudun saçların daha hızlı ve daha sağlıklı bir şekilde büyümesini kolaylaştıran toksinleri temizlemesine yardımcı olur. Su içmeyi unuttuyorsanız, bir sonraki bardak suyu içmek için bir alarm ayarlamayı deneyin.

5- Her Duşta Şampuan Kullanmayın.

Uzun Ve Bakımlı Saçlar İçin Yapmanız Gerekenler 6

Şampuanın amacı kiri temizlemektir, ancak saçlarınızı yumuşak ve sağlıklı tutan doğal yağları da alabilir. Bu nedenle, yalnızca hafta bir şampuanlama yapın.

6- Saçlar İçin Patatesin Faydası

Uzun Ve Bakımlı Saçlar İçin Yapmanız Gerekenler 7

Patatesler, saç foliküllerini besleyen ve saç büyümesini teşvik eden B vitamini, C vitamini, çinko, niasin ve demir içerir. Böylece, saçlarınızı patates suyu ile yıkayıp durulamak saç derisini temizler ve kıl foliküllerini açar; Saç büyümesine yardımcı olur.

7-Soğan Suyunu Saçınıza Uygulayın

Uzun Ve Bakımlı Saçlar İçin Yapmanız Gerekenler 8

Soğanları suda kaynatın ve o suyunu saçınızda kullanın. Saçınıza müthiş bir parlaklık verecek ve süper hızlı büyümesini sağlayacaktır. Kötü bir kokuya ilişkin endişeleriniz varsa bunun sonucunda hafta sonları yapmanız ve iyi durulamaya dikkat edin.

8-Aloe Vera, Saçınıza Biraz Sevgi Göstermek İçin

Uzun Ve Bakımlı Saçlar İçin Yapmanız Gerekenler 9

Bu madde, kafa derisi sağlığındaki ölü cilt hücrelerini onaran ve saç büyümesini teşvik eden geniş bir amino asit ve proteolitik enzim deposudur. Yapmanız gereken şey, aloe vera jelini yapraklarından çıkarmak, bazı limonlarla karıştırmak ve bu karışımı saçınıza ve kafa derinize uygulamak ve yaklaşık 30 dakika boyunca bırakmak, daha sonra yıkamak ve durulamaktır.

Bu yazı 1436 kere okundu.
  • Site Yorum

Yorumlara kapalıdır.

Siyah Bir Elbise Nasıl Kombine

Siyah Bir Elbise Nasıl Kombine Edilir Moda hatası yapmadan siyah bir

0 196 25 Ağustos 2019